0

166 views

هر آنچه درباره ویروس کرونا باید بدانید

تینا طب

نوشته شده توسط
ویروس کرونا

08

اسفند

همه چیز راجع به ویروس کرونا 2019 (COVID-19)

در اوایل سال 2020 ، به دلیل سرعت بی سابقه انتقال ، نوع جدیدی از ویروس ها شروع به تولید و تکثیر با عناوین مختلف در سرتاسر جهان شد. از ابتدا منبع و منشا آن در یک بازار مواد غذایی در ووهان ، چین بود در دسامبر سال 2019 به کشورهایی مانند ایالات متحده و فیلیپین نیز سرایت کرد. ویروس کرونا (که رسماً با نام COVID-19 نامگذاری شده است) ده ها هزار نفر را آلوده کرده است ، و این تعداد تلفات در حال افزایش است. اما به رغم وحشت جهانی در اخبار مربوط به این ویروس ، بعید به نظر می رسد COVID-19 را به شما سرایت کند مگر اینکه با کسی که اخیراً به مناطق خاصی از چین سفر کرده است ، در تماس باشید. نیازی به نگرانی در مورد ویروس کرونا2019 نیست اگر اخیراً به چین سفر نکرده اید یا با کسی که به وی مبتلا شده است در تماس نبوده اید دیگر انقدر نگران نباشید. باید ناقل این بیماری در کنار شما وجود داشته باشد.

در ادامه این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید تا بدانید که چگونه ویروس کرونا شیوع یافته است ، چگونه ویروس کرونا با سایر نوع کورو ویروس ها متفاوت است ، و همچنین اگر گمان می کنید گرفتار این ویروس شده اید ، چگونه از انتشار آن به دیگران جلوگیری کنید. اطلاعات در مورد ویروس کرونا جدید به سرعت در حال انتشار است. صحت اطلاعات زیر در معرض تغییر است. برای به روز ماندن ، حتما به شکل روزانه مقالات بیشتر و به روز شده را مطالعه کنید.

علائم ویروس کرونا چیست؟

پزشکان معمولا به صورت روزانه موارد تازه ای درباره این ویروس را کشف می کنند. شما ممکن است ویروس را به مدت دو روز یا حداکثر 14 روز از منبع ناقل قبل از بروز علائم با خود کنید.
برخی از علائم شایع که به طور خاص که به ویروس کرونا 2019 مرتبط بوده اند عبارتند از:

 • احساس تنگی نفس می کنید
 • سرفه ای که به مرور زمان شدیدتر می شود
 • تب کم درجه که به تدریج دما افزایش می یابد
  لیست کامل علائم هنوز در حال بررسی توسط پزشکان است.
  چه زمانی برای کمک درخواست کنید
  اگر هر یک از علائم فوق را تجربه کردید و در چهارده روز که سپری شده است شما وراد چین شده اید یا همین چهارده روز با کسی بوده اید که ناقل این بیماری بوده است ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.
مقایسه ویروس کرونا با آنفلوآنزا
مقایسه ویروس کرونا با آنفلوآنزا

کرونا ویروس- 19 در مقابل آنفولانزا


علائم ویروس کرونا شبیه به ویروس آنفولانزا است. ویروس آنفولانزا بسیار شایع تر و مرگ آورتر از کورو ویروس 2019در سال بوده است. طبق یک منبع معتبر حداقل 6.8 درصد از کسانی که به آنفولانزا در آمریکا مبتلا بوده اند در سال 2019 و 2020 فوت کرده اند. این در حالی است که حدود 2 درصد از افرادی که مبتلا به ویروس کرونا هستند فوت کرده اند.
در اینجا برخی از علائم شایع عفونت آنفولانزا آورده شده است:

 • سرفه کردن
 • آبریزش یا بینی چرکی
 • عطسه
 • گلو درد
 • تب
 • سردرد
 • خستگی
 • لرز
 • درد بدن

چه عواملی باعث بیماری ویروس کرونا می شوند؟


ویروس کرونا به صورت زونا هستند. این به این منظور است که نخست در حیوانات مشاهده می شود قبل از اینکه وارد بدن انسان شود.
زمانی این ویروس از حیوان به انسان انتقال می یابد ، فرد باید با حیواناتی که حامل عفونت هستند تماس نزدیک برقرار کند. هنگامی که ویروس کرونا وارد بدن انسان می شود، می تواند از طریق شخص با قطرات تنفسی از فرد به فرد دیگر منتقل شوند. هم چنین این مواد مرطوب است که هنگام سرفه یا عطسه در هوا حرکت می کند و ویروس را به افراد دیگر انتقال می دهد. ماده ویروسی در این قطرات آویزان شده است و می توان آن را در مجاری تنفسی (بادگیر و ریه های شما) تنفس کرد ، جایی که ویروس می تواند منجر به عفونت شود.

ویروس کرونا 2019 به طور قطعی با یک حیوان خاص در ارتباط نبوده است. تحقیقات نشان می دهد که خفاش ها حامل این ویروس بوده و مارها و هم چنین حیواناتی مانند پنگولین ها نیز می توانند این ویروس را به انسان ها انتقال دهند. این انتقال احتمالاً در بازار غذای آزاد ووهان چین رخ داده است.
چه کسی در معرض خطر بیشتری قرار دارد؟
اگر با شخصی که آن را حمل می کند ارتباط داشته باشید ، در معرض خطر ابتلا به این ویروس قرار می گیرید ، به ویژه اگر در هنگام سرفه یا عطسه در معرض بزاق آنها قرار گرفته اید یا در نزدیکی آنها بوده اید. شستن دست ها و ضد عفونی کننده سطوح می تواند به کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا یا سایر ویروس ها کمک کند.
به نظر می رسد مردان مسن به ویژه مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستند. در گزارشی که توسط سازمان معتبر بهداشت جهانی (WHO) به دست آمده است ، مشخص شد که میانگین سنی افرادی که تست مثبت برای ویروس کرونا داشتند حدود 45 سال بود و بیش از دو سوم این افراد مرد بودند.

ویروس کرونا چگونه تشخیص داده می شود؟

ویروس کرونا 2019 را می توان یکسان با دیگر عفونت های ویروسی تشخیص و اما درمان آن متفاوت است: این نوع تشخیص با استفاده از نمونه خون ، بزاق یا بافت در بدن انسان انجام می گیرد. در آمریکا ، در حال حاضر فقط CD CTrusted Source توانایی دارد که با توجه به آرمایش های انجام شده ویروس را تشخیص دهد.
اگر فکر می کنید عفونت ویروس کرونا دارید ، فوراً با پزشک خود صحبت کنید ، به خصوص اگر در چهارده روز گذشته شما وراد چین شده اید، پزشک شما با مسئولان بهداشت عمومی محلی صحبت خواهد کرد تا در مورد نیاز به آزمایش ویروس شما را راهنمایی کند.
یک تکنسین آزمایشگاه یا نمونه ای از خون شما را با سوزن بیرون می کشد یا از یک سواب پنبه ای استفاده می کند تا یک نمونه کوچک بزاق یا ترشحات تنفسی را از بینی شما یا قسمت پشت گلو خود بگیرد. سپس نمونه برای تأیید وجود ماده ویروسی یا آنتی بادی هایی که به ویروس پاسخ می دهند به یک مرکز آزمایشگاه ارسال می شود.

چه درمانی برای ویروس کرونا وجود دارد؟


در حال حاضر هیچ درمانی به طور خاص برای ویروس کرونا 2019 وجود ندارد و هیچ درمانی برای این نوع عفونت نیست ، اگرچه در حال حاضر معالجه و ساخت واکسن این نوع بیماری در حال بررسی است. درعوض ، وقتی ویروس مسیر درمان خود را طی می کند ، بدن نیز آن را مدیریت کرده و خطر رفع می شود. اگر فکر می کنید مبتلا به ویروس کرونا هستید نیاز به کمک فوری پزشکی دارید. پزشک برای هرگونه علائم یا عوارضی که ایجاد می شود ، درمان را توصیه می کند.
ویروس های دیگر مانند SARS و MERS واکسن و درمان دارند. برخی از درمان های این ویروس های مشابه عبارتند از:
داروهای ضد ویروسی یا ویروسی

 • پشتیبانی تنفس مانند تهویه مکانیکی
 • استروئیدها برای کاهش تورم ریه
 • تزریق پلاسمای خون
عوارض ویروس کرونا
عوارض ویروس کرونا

عوارض احتمالی ویروس کرونا چیست؟

خطرناک ترین مورد COVID-19 نوعی ذات الریه است که به آن پنومونی گفته می شود و این نوع ویروس آلوده شده با ویروس کرونا 2019 (NCIP) است..
نتایج حاصل از یک مطالعه در سال 2020 با استفاده از یک منبع معتبر از 138 نفر بستری در بیمارستان های ووهان ، چین با NCIP نشان داد که 26 درصد از افراد بستری دارای موارد شدید تنفسی بوده و نیاز به معالجه در بخش مراقبت های ویژه (ICU) دارند. حدود 4.3 درصد از این افراد که در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند در اثر این نوع پنومونی درگذشتند.
تا کنون ، NCIP تنها عارضه ای است که به طور خاص با ویروس کرونا 2019 مرتبط است. اما محققان عوارض زیر را در افرادی مشاهده کرده اند که ویروس کروناداشته اند:

 • سندرم پریشانی حاد تنفسی (ARDS)
 • ضربان قلب نامنظم (آریتمی)
 • شوک قلبی عروقی
 • درد شدید عضلانی (میالژی)
 • خستگی
 • آسیب قلبی یا حمله قلبی
پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

چگونه می توان جلوی ویروس کرونا را گرفت:

 • بهترین راه برای جلوگیری از شیوع این ویروس اجتناب یا محدود کردن تماس با افرادی است که علائم این ویروس را نشان می دهند و طی 14 روز گذشته به چین سفر کرده اند.
 • بهترین کار بعدی که می توانید انجام دهید تمرین بهداشتی برای جلوگیری از شیوع باکتری ها و ویروس ها است.
 • دستان خود را حداقل به مدت حداقل 20 ثانیه به طور همزمان با آب گرم و صابون بشویید.
 • هنگام کثیف شدن دست ، صورت ، چشم ها ، بینی و دهان خود را لمس نکنید.
 • در صورت احساس بیماری یا علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا ، بیرون نروید.
 • هر وقت عطسه یا سرفه کردید ، دهان خود را با قسمت داخلی آرنج خود بپوشانید. عطسه خود را به طور کامل و انفجاری انجام دهید تا هر آنچه به عنوان بافت است بیرون بریزد.
 • هر اشیایی را که لمس می کنید خیلی تمیز نگه دارید. از وسایل ضد عفونی کننده بر روی اشیاء مانند تلفن ، رایانه ، وسایل آشپزخانه ، وسایل ظروف و دستگیره درب استفاده کنید.

انواع دیگر کرونا ویروس:


ویروس کرونا نام خود را از روشی میکروسکوپی ، می گیرد. کلمه تاج به معنی “تاج” است و وقتی از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد ، ویروس گرد دارای “تاج” است و پروتئین هایی به نام پلپومرها است که از هر جهت از مرکز آن خارج می شوند. این پروتئین ها به ویروس کمک می کنند تا تشخیص دهد که آیا می تواند میزبان خود را آلوده کند.
بیماری شناخته شده به عنوان سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) همچنین در اوایل دهه 2000 به یک تاج ویروس کرونا بسیار عفونی مرتبط بود. از آن زمان ویروس SARS به شکل موفقیت آمیزی قابل درمان است.


COVID-19 در مقابل SARS

این اولین بار نیست که یک ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا می کند – شیوع مرگبار SARS در سال 2003 نیز توسط یک ویروس کرونا ایجاد شده است.
ویروس 2019 ، ویروس سارس برای نخستین بار در حیوانات قبل از انتشار آن در انسان کشف شد. تصور می شود ویروس سارس از منبع حیوانی به اسم خفاش ناشی شده است و به حیوان دیگری انتقال داده شده است و سپس وارد بدن انسان شده است.
پس از انتقال به انسان ، ویروس SARS به سرعت در بین مردم گسترش یافت. آنچه کرونا ویروس-19 را بسیار خبرساز می کند این است که هنوز یک روش درمانی یا درمان کامل برای جلوگیری از شیوع سریع آن از فرد به فرد دیگر ایجاد نشده است در حالیکه SARS با موفقیت درمان شد.

وحشت از ویروس کرونا
وحشت از ویروس کرونا

چشم اندازی رو به ویروس کرونا

قبل از هر چیز وحشت نکنید. نیازی نیست ماسک بزنید یا حتما قرنطینه شوید ، مگر اینکه شما دارای این بیماری ویروس کرونا و ناقل ان باشید. رعایت دستورالعمل های بهداشتی ساده ممکن است به شما در جلوگیری از ایجاد این ویروس و سایر ویروس ها کمک کند.
احتمالاً هنگام خواندن خبر مرگ و میر جدید ، قرنطینه ها و ممنوعیت سفر به داخل و از چین ، ترسناک تر به نظر می رسد. اما در زمینه ، ویروس کرونا می توان گفت این ویروس از شرایط عفونی شایع تر و تهدیدآمیز مانند آنفولانزا بسیار کم خطر تر است. در صورت تشخیص عفونت ویروس کرونا ، آرامش خود را حفظ کنید و از شیوع آن جلوگیری کنید.


شیوع کرونا ویروس : به روزرسانی های زنده


مقامات چینی شیوع جدیدی از تاج را که اکنون COVID-19 نامیده می شود ، کشف کرده اند. در حالی که این خانواده همان ویروس SARS است ، این یک بیماری جدید است.

 • آمار تلفات این ویروس اکنون بیش از 2200 نفر است.
  یادداشت سردبیر: این یک داستان در حال پیشرفت است که از زمان انتشار اولین بار به روز شده است. به محض اطلاعات جدید ، به روز کردن این مقاله ادامه خواهد داد. براساس اعلام رسانه های ایالتی ، دانشمندان چینی نوع ویروس کروناقبلاً ناشناخته را عامل شیوع بیماری پنومونی اخیر در شهر ووهان معرفی کرده اند.
  وضعیت فعلی به دنبال انتشار شدید سندرم تنفسی حاد-ویروس کرونا در سال 2002 و اولین تشخیص اینکه این ویروس سندرمی تنفسی به صورت خونی در خاورمیانه در سال 2012 است. CDC موارد آمریكا را تا 35 مورد تایید می كند. مواردی در ایران ، ایتالیا و کره جنوبی مشاهده شده است.
  براساس گزارش CNN ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تأیید کرده اند که اکنون 35 مورد کرونا ویروس19 در مرزهای ایالات متحده وجود دارد. این تعداد شامل 21 مورد در بین افراد برگشت یافته از خارج از کشور و 14 مورد در ایالات متحده است.
  دکتر نانسی مسنیر ، مدیر مرکزی ملی است به نام ایمن سازی و بیماری های تنفسی ، گفت: “هدف ما همچنان کند کردن ورود ویروس به آمریکا است. این باعث می شود زمان بیشتری برای آماده سازی مجامع خود برای موارد بیشتر و احتمالاً گسترش پایدار وجود داشته باشد.” به گزارش سی ان ان ، 14 مورد از ایالات متحده شامل هشت مورد در کالیفرنیا ، یک مورد در ماساچوست ، یک مورد در ایالت واشنگتن ، دیگری در آریزونا ، دو مورد در ایالت ایلینویز و دیگری در ویسکانسین است. “اين ويروس جديد يك تهديد فوق العاده براي سلامت عمومي است. ما هنوز واکسنی برای این ویروس خطرناک نداریم و هیچ دارویی هم برای درمان آن نداریم. “

خوشه های جدیدی از تاج خورشیدی نیز در ایران ، ژاپن و کره جنوبی ظاهر شده اند و مقامات بهداشت را عصبی کرده که این ویروس می تواند به یک منبع همه گیر جهانی تبدیل شود. در همین حال ، دولت چین همچنان به پیشبرد مقابله با کرونا ویروس-19 ادامه می دهد.
به گزارش رویترز ، در 23 فوریه ، چین حاکی از 409 مورد COVID-19 در کل کشور مبتلا ، 150 مورد دیگر فوت شده –در مقایسه با 22 فوریه که 648 مورد مبتلا و نفر97 مرگ و میر گزارش شده است. در حال حاضر تعداد کل موارد در سراسر چین 77150 نفر و تعداد کل مرگ و میرها 2،592 نفر است. تحقیقات نشان می دهد که ویروس کرونا به مرور در حال پیشرفت است. محققان در حال مطالعه چگونگی آلوده شدن ویروس و تاثیر آن بر روی جمعیت های آلوده هستند.
آزمایش و تأیید عفونت COVID-19 در حال حاضر توسط سوابهای دهانی انجام می شود. اما تحقیقات منتشر شده در 17 فوریه در میکروبهای در حال ظهور و عفونت ها را نشان می دهد که یک مسیر از انتقال دهانی به مدفوع وجود دارد. دانشمندان گزارش دادند که مواد ژنتیکی کرونا ویروس-19 در هر دو نمونه سوابق مقعد و نمونه خون مشاهده شده است.
با توجه به تحقیقات انجام شده: “ما ویروس را در سواب های دهانی ، سواب های مقعدی و خون تشخیص داده ایم ، بنابراین بیماران آلوده می توانند از طریق مسیرهای تنفسی ، مدفوع دهان و دندان یا مایعات بدن این پاتوژن را رها کنند.” محققان چینی این مطالعه را در بیمارستان ووهان چین انجام دادند و نمونه های جمع آوری شده از حدود 180 بیمار را تجزیه و تحلیل کردند. به طور واضح ، شواهد COVID-19 در سوابق مقعد و خون یافت شد . طبق این مطالعه ، این مورد مخصوصاً برای افرادی که چندین روز تحت مراقبت حمایتی قرار داشتند ، صادق بود.

یافته ها همچنین نشان می دهد که زمان بندی عامل مهمی است.
طبق مطالعات به روز شده ، در روز اول بیماری ، 80 درصد از سواب های خوراکی دارای COVID-19 مثبت بودند ، اما تا روز پنجم ، 75 درصد از سواب های مقعد مثبت بودند ، در حالی که تنها نیمی از سواب های خوراکی نشان داده اند که عفونت وجود دارد.
“این نتایج تأیید می کنند که بیماران COVID-19 دارای ویروس زنده در نمونه های مدفوع هستند ، که این یک یافته جدید در مسیرهای انتقال 2019-ویروس کرونا است” ، محققان در یک مطالعه این موارد را کشف کردند که توسط انتشارات مرکز کنترل بیماریهای چینی (CCDC) منتشر شده است.
این بدان معنی است که عطسه تنها راه انتقال نیست. خون و مواد مدفوع می توانند ویروس را حمل کنند ، حتی اگر آزمایشهای منفی بودن را نشان دهند. ويروس مي تواند از طريق مسير احتمالي مدفوع – دهاني نيز منتقل شود. این بدان معنی است که نمونه مدفوع ممکن است دست ، غذا ، آب و … را آلوده کند و با حمله به حفره دهان ، مخاط تنفسی ، ملتحمه و غیره ممکن است باعث عفونت شود.

بروزرسانی 8 اردیبهشت 99

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان تا به امروز به بیش از 3 میلیون نفر رسیده است که یک سوم از آنها در آمریکا زندگی میکنند.

طبق داده​های دانشگاه هاپکینزآمریکا، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایران و چین به ترتیب بیشترین افراد مبتلا به کووید ۱۹ را دارند. و بیش از ۲۰۶ هزار و ۶۰۰ نفر در جهان بر اثرکرونا جان باختند.

در ایران تاکنون 91472 نفر به کرونا مبتلا شده اند که متاسفانه 5806 نفر فوت کرده اند و 70933 نفر بهبود یافته اند.

اما رقابت جهانی برای تولید واکسن موثر در برابر ویروس کرونا در جهان سرعت بیشتری گرفته است. موسسه تنظیم مقررات دارویی آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که برای واکسن پیشنهاد شده در این کشور توسط شرکت آلمانی بایون تک (biontech) و غول داروسازی آمریکا فایزر (phizer) که با تولید قرص ویاگرا به شهرت جانی رسیده است. مجوز آزمایش بر روی انسان را دریافت کرده اند.

خبرهای خوب درباره ساخت واکسن ویروس کرونا

بروز رسانی 12 تیر 1399

corona viros update 1024x1024 - هر آنچه درباره ویروس کرونا باید بدانید

شرکت آمریکایی داروسازی فایرز و شرکت المانی بایونتک برای کرونا واکسنی ساخته اند که واکنش سیستم ایمنی بدن را در مقایسه با افرادی که به طور طبیعی بهبود یافته اند قوی تر میکند.

این واکسن بر روی چهل و پنج نفر به صورت موفق آزمایش شده و آماده است تا در یک آزمایش بالینی وسیع تر بررسی شود.

دیدگاه های نوشته

یک پاسخ به “هر آنچه درباره ویروس کرونا باید بدانید”

 1. Jamestog گفت:

  یک سایت زیبا و عالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...