0

عوارض جانبی و مضرات مصرف سیالیس (تادالافیل) با الکل

تینا طب

نوشته شده توسط
سیالیس و الکل

16

اسفند

آیا می توانید با سیالیس الکل بنوشید؟ سیالیس – یا تادالافیل ، همانطور که ماده فعال آن شناخته شده است – یک درمان پزشکی رایج برای اختلال نعوظ (ED) است. با این حال ، مانند همه داروها ، این دارو می تواند با سایر داروها و مواد – از جمله الکل تداخل کند.
در حالی که نوشیدن الکل در حد متوسط زیاد مشکل ساز نخواهد بود ، مصرف زیاد الکل با سیالیس باعث کاهش اثر دارو می شود – و همچنین ممکن است احتمال عوارض جانبی دارو را نیز افزایش دهد. اینها شامل تغییر در فشار خون ، سرگیجه و سردرد شما می شود – تأثیراتی که ممکن است رابطه جنسی را دشوارتر کند.

شایان ذکر است که مصرف الکل نیز یکی از دلایل مهم اختلال نعوظ است. و در اسلام نیز به جز در موارد ضروری و اجتناب ناپذیر درمانی و تجویز پزشک آنهم به مقدار کم از محرمات است.

سیالیس (تادالافیل) و الکل

سیالیس – یا تادالافیل ، همانطور که عامل فعال داروی مارک دار شناخته شده است – یکی از شناخته شده ترین و موثرترین روش های درمان اختلال نعوظ  است. در کنار داروهای مشابه مانند سیلدنافیل ، این دارو برای افزایش جریان خون به آلت تناسلی ، شانس شما را برای رسیدن و حفظ نعوظ افزایش می دهد.

با این حال ، یکی از سوالات رایج در مورد درمان های اختلال نعوظ ، مربوط به الکل است. با توجه به ارتباط بین مصرف الکل و احتمال داشتن رابطه جنسی ، این کاملا طبیعی است. با این وجود ، هنوز باید به این سوال پاسخ داده شود.

بنابراین ، آیا می توانید با سیالیس الکل مصرف کنید؟ به چند دلیل ، توصیه نمی شود سیالیس و الکل را مخلوط کنید. در این مقاله ، نگاهی به این دلیل خواهیم انداخت .


الکل چه تاثیری بر سیالیس دارد؟

در مرحله اول ، الکل می تواند اثر تادالافیل را کاهش دهد. بنابراین ، در حالی که در سیالیس از نوشیدن الکل استقبال می کنید ، انتظار نتایج مشابه را نداشته باشید.

این بدان دلیل است که همان آنزیم هایی که بدن شما برای متابولیسم الکل استفاده می کند ، باعث تجزیه داروها نیز می شود. اگر الکل در سیستم شما بیشتر باشد ، بدن شما بیشتر از این آنزیم ها تولید می کند. در نتیجه ، داروها به جای اینکه مفید باشند، تجزیه می شوند – به این معنی که در نهایت به جایی که باید نمی رسند.

در نتیجه ، هنگامی که شما با سیالیس الکل می نوشید ، عامل فعال برای انجام کاری که برای آن طراحی شده دشوار است. اگر سیالیس معمولاً در 81٪ موارد موثر باشد ، اگر زیاد الکل بخورید احتمال آن کاهش می یابد.


عوارض جانبی سیالیس با الکل

متأسفانه ، دلیل دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود در هنگام مصرف تادالافیل از نوشیدن بیش از حد خودداری کنید. هنگام مصرف با الکل ، خطرات عوارض جانبی سیالیس افزایش می یابد.

مهارکننده های PDE5 به منظور ایجاد جریان خون به آلت تناسلی ، رگ های خونی شما را گسترده می کنند. محصول جانبی این فرآیند این است که فشار خون شما به طور حتم کاهش می یابد – و بسیاری از عوارض جانبی احتمالی که می توانید هنگام استفاده از درمان های اختلال نعوظ احساس کنید ، نتیجه این است.

مشکل این است که الکل فشار خون شما را نیز کاهش می دهد – حداقل در کوتاه مدت. در نتیجه این ، در هنگام تعامل ، سیالیس و الکل می توانند باعث افت شدید و ناگهانی فشار خون شوند. این موارد می تواند خطرناک باشد و منجر به سرگیجه و در بعضی موارد خاموشی شود.

در حالی که این نادر است ، مصرف تادالافیل و الکل با هم باعث افزایش احتمال و شدت سایر عوارض جانبی دارو می شود. خواب آلودگی ، سردرد ، گرگرفتگی و دردهای عضلانی همه رایج تر می شوند – تا حدی که ممکن است در توانایی و میل شما به رابطه جنسی تداخل ایجاد کنند. احتمالاً همه با هم توافق می کنیم که این امر نتیجه معکوس دارد.


الکل و اختلال نعوظ

در کنار تعاملات بین الکل و سیالیس ، یک نکته اساسی نیز باید بیان شود. به همین سادگی ، مصرف زیاد الکل هر مشکلی را که قبلاً در دستیابی به نعوظ داشته اید تشدید می کند. درمان های اختلال نعوظ یا نه ، با نوشیدن بیش از حد هیچ لطفی به خود نمی کنید.

دانش در این زمینه کاملاً طبقه بندی شده است. طبق یک مطالعه ، 72 درصد از مردان مبتلا به مشکلات سو ء مصرف الکل دارای اختلالات جنسی هستند – شایعترین بیماری اختلال نعوظ. یک مطالعه مشابه نشان داد که تقریباً 60٪ از مردان الکلی با مشکلات تحریک ، میل و توانایی خود در رسیدن به نعوظ دست و پنجه نرم می کنند. در همین حال ، مطالعه ای که به طور ویژه بر روی اختلال نعوظ انجام شد نشان داد که اختلال نعوظ در مردان بیش از سه واحد الکل در روز 40٪ بیشتر است.

آیا باید از مصرف همزمان الکل و سیالیس خودداری کنم؟

هنگامی که سیالیس را مصرف می کنید ، تادالافیل موجود در قرص توانایی شما را در رسیدن و حفظ نعوظ افزایش می دهد. این کار را با هدف قرار دادن آنزیمی موسوم به PDE5 انجام می دهد که مسئول انقباض عضله صاف در آلت تناسلی مرد است. هنگامی که این آنزیم مهار می شود ، خون بیشتری می تواند به جایی که می خواهید سرازیر شود – و به شما اثر مطلوبی می دهد.

با این حال ، این روند در خلا اتفاق نمی افتد. بلکه موارد مختلفی که مصرف می کنید – از جمله الکل و سایر داروها – بر نحوه عملکرد دارو تأثیر می گذارد.

مشکل وقتی بوجود می آید که سیالیس و الکل را به مقدار زیاد ترکیب کنید. الکل می تواند جذب بهینه دارو توسط بدن شما را مسدود کند ، در حالی که احتمال عوارض جانبی را نیز افزایش می دهد. این موارد ، در بعضی موارد ، کاملا جدی می شوند.

مهم این است که نوشیدن بیش از حد الکل ، یکی از دلایل اصلی اختلال نعوظ است ، در حالی که بر تحریک شما و سلامت جنسی گسترده شما نیز تأثیر می گذارد.

دیدگاه های نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...