0

رفع مشکل نعوظ و سفت شدن آلت تناسلی با ویتامین ها

تینا طب

نوشته شده توسط
ویتامین ها و رفع مشکل نعوظ

04

خرداد

کدام ویتامین ها به درمان اختلال نعوظ کمک می کنند؟

اختلال نعوظ (ED) هنگامی رخ می دهد که کسی برای رسیدن یا حفظ نعوظ تلاش می کند. برخی شواهد نشان می دهد که برخی ویتامین ها ممکن است به مشکل نعوظ کمک کنند. با این حال ، این فقط در مورد افرادی که کمبود ویتامین دارند ممکن است صادق باشد.

بسیاری از شرایط سلامتی می توانند به رفع مشکل نعوظ کمک کنند ، از جمله:

اختلالات هورمونی

بیماری قلبی عروقی (CVD)

آسیب عصبی ، که می تواند به دلیل دیابت رخ دهد

اضطراب یا افسردگی

داروهای خاص

انستیتوی ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی (NIDDK) گزارش می دهد که ED نیز در بزرگسالان مسن ، افراد چاق و افرادی که سیگار می کشند بیشتر رخ می دهد.

در این مقاله ، ما ویتامین هایی را که ممکن است به رفع مشکل نعوظ کمک کنند ، بررسی می کنیم. ما همچنین به سایر درمان های اختلال نعوظ نگاه خواهیم کرد.


آیا ویتامین ها می توانند به رفع مشکل نعوظ کمک کنند؟

ویتامین ها و مواد معدنی به عملکرد صحیح بدن از جمله سیستم تولید مثل کمک می کنند. دریافت ویتامین کافی می تواند سلامت عمومی را بهبود بخشد. با این حال ، هیچ مدرک محکمی مبنی بر اینکه ویتامین های خاص می توانند مشکل نعوظ را درمان کنند ، وجود ندارد.

با این حال ، چند مطالعه وجود دارد که ارتباط بین کمبود ویتامین خاص و مشکل نعوظ را نشان می دهد. این شامل:

ویتامین دی

ویتامین B9 (اسید فولیک)

ویتامین B3 (نیاسین)

افرادی که سطح کمی از این مواد مغذی را دارند از دریافت بیشتر آنها بهره مند می شوند. در بخش زیر به آنچه در تحقیقات در مورد ارتباط بین برخی ویتامین ها و مشکل نعوظ گفته می شود ، پرداخته شده است.


ویتامین ها و مشکل نعوظ :


ویتامین D دی

یک متاآنالیز در سال 2020 در مواد مغذی ، ارتباط مستقیمی بین کمبود ویتامین D و مشکل نعوظ شدید دارد. منبع دیگر منبع معتبر مردان جوان با وضعیت ویتامین D پایین نشان داد که کسانی که کمبود ویتامین D دارند عملکرد نعوظ بدتری دارند. این نشان دهنده ارتباط بین کمبود ویتامین D و مشکل نعوظ است.

با این حال ، دانشمندان مطمئن نیستند که چه ارتباطی بین این ویتامین و اختلال نعوظ وجود دارد. ویتامین D ممکن است التهاب را کاهش دهد ، جریان خون را بهبود بخشد ، یا تولید اکسید نیتریک را تحریک کند ، که بخش مهمی از پاسخ نعوظ است.

منبع اصلی ویتامین D برای انسان نور خورشید است. هنگام استفاده از SPF برای محافظت از پوست در برابر آسیب اشعه ماورا بنفش ، فرد می تواند با قرار گرفتن مرتب در معرض آفتاب ، ویتامین D بیشتری دریافت کند. همچنین می توان مقداری ویتامین D از غذاها دریافت کرد ، مانند:

ماهی های روغنی ، مانند ماهی قزل آلا یا ساردین

قارچ پورتوبلو

شیر غنی شده

غلات غنی شده

زرده تخم مرغ

کبد

افرادی که کمبود ویتامین D دارند و نمی توانند به طور منظم از نور خورشید استفاده کنند ممکن است از مصرف مکمل ویتامین D3 بهره مند شوند.

ویتامین B9

ویتامین B9 یا اسید فولیک نیز ممکن است در اختلال نعوظ نقش داشته باشد. یک مطالعه 2014 منبع معتبر نشان داد که بسیاری از شرکت کنندگان با مشکل نعوظ نیز کمبود اسید فولیک دارند.

یکی دیگر از تحقیقات 2020 از منبع معتبر دریافت که مکمل اسید فولیک ممکن است یک قسمت مفید از درمان اختلال نعوظ باشد ، در حالی که 50 شرکت کننده در برخی از علائم بهبودی دارند. با این حال ، این مکمل مشکل نعوظ را به طور کامل درمان نکرد.

اسید فولیک به دو شکل وجود دارد: نسخه ای مصنوعی که تولیدکنندگان به محصولات غذایی اضافه می کنند و فولات که به طور طبیعی وجود دارد و جذب آن برای برخی از افراد آسان تر است. غذاهای زیر غنی از فولات هستند:

سبزیجات ، مانند اسفناج ، کلم پیچ ، کلم بروکسل و کلم بروکلی
آووکادو
کلم بروکلی و مارچوبه
تخم مرغ
مرکبات و موز
لوبیا ، نخود ، عدس و سایر حبوبات

همچنین فرد می تواند شکل مصنوعی ویتامین B9 را در غلات غنی شده پیدا کند.


ویتامین B3

ویتامین B3 یا نیاسین نیز ممکن است عملکرد نعوظ را بهبود بخشد. مطالعه معتبر 2011 نشان داد که نیاسین به تنهایی می تواند علائم را در افراد با اختلال نعوظ متوسط ​​تا شدید بهبود بخشد. غذاهای زیر غنی از ویتامین B3 هستند:

گوشت ، مانند بوقلمون ، مرغ ، گوشت خوک و گوشت گاو
آووکادو
بادام زمینی
قارچ
برنج قهوه ای
آووکادوها

ویتامین سی C

یک بررسی در سال 2017 می گوید که ویتامین C به بهبود جریان خون و افزایش تستوسترون کمک می کند ، که هر دو برای عملکرد جنسی مهم هستند. با این حال ، هیچ مدرکی وجود ندارد که مکمل های ویتامین C می توانند مشکل نعوظ را بهبود بخشند.

با این حال ، بهتر است هر روز مقدار کافی ویتامین C دریافت کنید. غذاهایی که حاوی ویتامین C هستند عبارتند از:

سبزیجات ، مانند کلم بروکلی ، کلم بروکسل ، اسفناج ، کلم و گل کلم
سیب زمینی های شیرین
آویشن و جعفری
میوه های گواوا و مرکبات
فلفل قرمز و سبز
گوجه فرنگیها

تغییر سبک زندگی

سلامت عمومی جسمی و روانی تأثیر بسزایی در مشکل نعوظ دارد. به همین ترتیب ، ایجاد تغییر در سبک زندگی ممکن است به نفع علائم شخص باشد. این تغییرات می تواند شامل موارد زیر باشد:


رژیم و ورزش

یک بررسی در سال 2019 اشاره می کند که چاقی با 40٪ منبع معتمد افزایش خطر ابتلا به بیماری عدم نعوظ را نشان می دهد. حفظ وزن متوسط ​​از طریق رژیم غذایی متعادل و انجام ورزش های بدنی راهی اصلی برای کاهش علائم یا پیشرفت بیماری ED است.

این امر همچنین ممکن است در هنگام کنترل بیماریهای زمینه ای که می توانند در ایجاد اختلال نعوظ موثر باشند مانند دیابت یا فشار خون بالا کمک کند.


رفع استرس

طبق یک بررسی در سال 2017 ، استرس مزمن می تواند باعث مشکل نعوظ شود. این ممکن است اتفاق بیفتد زیرا استرس جریان خون به آلت تناسلی را کاهش می دهد ، از ثبات یا مدت زمان نعوظ می کاهد. یادگیری مدیریت و تسکین استرس ممکن است به ED کمک کند.

اختلال نعوظ نیز می تواند باعث استرس یا اضطراب شود. کسی که نگرانی های مداوم یا روحیه کمی دارد می تواند برای پشتیبانی با پزشک یا درمانگر صحبت کند.


ترک سیگار

سیگار کشیدن می تواند به عروق خونی آسیب برساند و جریان خون را کاهش دهد. یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که عملکرد نعوظ مستقیماً با تماس شرکت کنندگان با دود تنباکو متناسب است و ترک سیگار باعث بهبود عملکرد جنسی در مردان بین 30-60 سال می شود.


درمان های مکمل

برخی از افراد از گیاهان و سایر روشهای درمانی مکمل برای مشکل نعوظ ضعیف استفاده می کنند. در حالی که شرکت ها بسیاری از گیاهان و مکمل ها را به عنوان داروهای نعوظ به بازار عرضه می کنند ، فقط تعداد کمی از آنها شواهد علمی برای اثبات عملکرد آنها دارند.

چند مثال شامل:

جینسینگ: یک مطالعه کوچک روی 52 شرکت کننده نشان داد که جینسینگ و ویتامین E باعث بهبود نمرات ED در طی 6 هفته می شود.

آرژنین: یک بررسی سیستمیک از سال 2019 شواهدی را نشان داد که آرژنین در مقایسه با دارونما یا عدم درمان ممکن است به ED خفیف تا متوسط ​​کمک کند. با این حال ، 8.3٪ از شرکت کنندگان عوارض جانبی را تجربه کردند.

طب سوزنی: طبق یک منبع معتبر 2019 ، طب سوزنی در طب سوزنی مهم می تواند حساسیت عصب را بهبود بخشد و گردش خون را تقویت کند.

محققان باید این روشها را بیشتر مطالعه کنند تا ثابت کنند که آنها درمانهای بی خطر و موثری هستند و نحوه عملکرد آنها را درک می کنند.

توجه به این نکته مهم است که سازمان غذا و دارو (FDA) مکمل های گیاهی را تنظیم نمی کند و برخی از آنها ممکن است بی خطر باشند. در طی تحقیقات 2004 ، منبع FDATrusted دریافت که بسیاری از شرکتهای تولید کننده محصولات با عنوان داروهای طبیعی “طبیعی” حاوی داروهای نامشخص یا غیرقانونی هستند.

افراد همیشه باید قبل از استفاده از مکمل ها ، با پزشک خود در میان بگذارند.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

برای بعضی از افراد ممکن است صحبت کردن در مورد ED مشکل باشد. با این حال ، درک علت مشکل نعوظ بهترین روش برای یافتن درمان یا رویکردی است که به شما کمک می کند. اگر کسی به طور مداوم در حفظ نعوظ مشکل دارد ، می تواند با پزشک در مورد گزینه های درمانی خود صحبت کند.


جمع بندی

اختلال نعوظ (ED) یک بیماری شایع است که دارای علل مختلفی است. ممکن است فردی ثابت کند که دریافت کافی ویتامین و مواد معدنی سلامت وی را بهبود می بخشد ، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ویتامین ها بتوانند مشکل نعوظ را درمان کنند وجود ندارد

ویتامین های B3 ، B9 ، D و C به ویژه برای سلامت جنسی مردان مهم هستند. فرد معمولاً می تواند این ویتامین ها را از طریق قرار گرفتن در معرض آفتاب و رژیم غذایی متعادل دریافت کند.

دیدگاه های نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...