0

بهترین قرص های تاخیری کدامند؟ | چه داروهایی برای زود انزالی موثر هستند؟

تینا طب

نوشته شده توسط
بهترین قرص های تاخیری کدامن

16

مرداد

گزینه های زیادی برای درمان زود انزالی وجود دارد، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه (OTC). پزشکان همچنین ممکن است گزینه های درمانی دیگری را برای افراد مبتلا به این بیماری توصیه کنند.

این مقاله به رایج ترین قرص های تاخیری موجود برای انزال زودرس (زود انزالی) می پردازد. همچنین عوارض جانبی این داروها، جایگزین ها و سوالات متداول را بررسی می کند.

زود انزالی چیست؟

زود انزالی نوعی اختلال عملکرد جنسی است که تا 30٪ از مردان را تحت تاثیر قرار می دهد.

افراد مبتلا به زود انزالی یک یا چند مورد از این ویژگی ها را دارند:

انزال در عرض 1 دقیقه پس از دخول

ناتوانی در کنترل یا تأخیر انزال در حین دخول

اجتناب از رابطه جنسی به دلیل احساسات منفی در مورد مسائل مربوط به انزال

زود انزالی می تواند یک بیماری موقت یا طولانی مدت باشد.

علت زود انزالی چیست؟

این وضعیت در همه گروه‌های سنی رایج است، اما افراد مسن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت دارند، بیشتر احتمال دارد که زود انزالی را تجربه کنند.

اضطراب، افسردگی و استرس در مورد عملکرد جنسی یک فرد می تواند زود انزالی را بدتر کند. همچنین محرک های اولیه و ثانویه برای این وضعیت وجود دارد:

زود انزالی اولیه

موارد زیر ممکن است باعث تحریک زود انزالی شود:

تربیت یک فرد

شرطی شدن فرد توسط خانواده و جامعه

تجربیات جنسی آسیب زا

زود انزالی ثانویه

چندین بیماری که ممکن است باعث تحریک یا بدتر شدن زود انزالی شود عبارتند از:

دیابت

فشار خون

پرکاری تیروئید

اختلال مصرف الکل

اختلال مصرف مواد

بهترین قرص های تاخیری را بشناسیم

مردم همیشه باید در مورد دارو برای درمان زود انزالی با پزشک صحبت کنند، زیرا برخی از قرص های این بیماری ممکن است با سایر داروها یا مشکلات سلامتی موجود تداخل داشته باشند. بنابراین، مطمئن ترین گزینه مشورت با یک متخصص پزشکی برای توصیه است.

برخی از داروهای تجویزی و بدون نسخه که ممکن است به زود انزالی کمک کنند عبارتند از:

برخی از داروهای اختلال نعوظ

داروهای ضد افسردگی

داروهای ضد درد

محصول پیشنهادی : بهترین قرص تاخیری فوری

قرص های اختلال نعوظ

برخی از داروهای اختلال نعوظ نیز می توانند به درمان زود انزالی کمک کنند.

اینها مهارکننده‌های فسفودی استراز 5 (PDE5s) نامیده می‌شوند و شامل منبع قابل اعتماد هستند:

سیلدنافیل (ویاگرا)
تادالافیل (سیالیس)
واردنافیل (لویترا)
آوانافیل (Stendra)

آنها با تأثیر بر آنزیم‌های آلت تناسلی و ریه برای طولانی‌تر کردن نعوظ و کاهش فشار روی ریه‌ها عمل می‌کنند که تنفس را آرام می‌کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که PDE5 ها به طور قابل توجهی در درمان زود انزالی هم به تنهایی و هم در ترکیب با SSRI یا رفتار درمانی موثرتر هستند.

مزایای کلی PDE5s مشابه سایر داروها است و شامل کنترل بهتر انزال، اعتماد به نفس و تاخیر در انزال می شود.

عوارض جانبی به نوع خاصی از دارو بستگی دارد و ممکن است شامل منبع مورد اعتماد باشد:

سردرد
تپش قلب
حالت تهوع
استفراغ
اختلال خواب
تغییرات در بینایی
کمر درد
شنوایی تغییر می کند
نعوظ دردناک
نعوظی که بیش از 4 ساعت طول بکشد

افرادی که از داروهای نیترات مانند نیتروگلیسیرین استفاده می کنند، به دلیل خطر کاهش شدید فشار خون، باید از مصرف مهارکننده های PDE5 خودداری کنند.

علاوه بر این، کسانی که به دنبال استفاده از داروهای غیر برچسب اختلال نعوظ، مانند ویاگرا هستند، باید از نحوه تداخل آنها با سایر داروها آگاه باشند.

به عنوان مثال، کارشناسان بهداشت هشدار می دهند که افراد نباید داروی فشار خون ریوسیگوات را با داروهای اختلال نعوظ ترکیب کنند.

تمام داروهای اختلال نعوظ فوق با نسخه در دسترس هستند.

در اینجا درباره قرص های تاخیری و نعوظ بیشتر بدانید.

داروهای ضد افسردگی

استفاده رایج از داروهای ضد افسردگی برای درمان افراد مبتلا به افسردگی و اضطراب است.

با این حال، چندین مطالعه نشان می دهد که استفاده غیرقابل برچسب از دو نوع ضد افسردگی ممکن است با تاخیر در انزال به درمان زود انزالی کمک کند.

این داروهای ضد افسردگی، مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) و ضد افسردگی های سه حلقه ای (TCAs) هستند.

یک مطالعه سال 2016 نشان می دهد که تاخیر در انزال می تواند در عرض 10 روز پس از مصرف دارو افزایش یابد. با این حال، افراد ممکن است برای دستیابی به حداکثر اثر به 3 هفته درمان نیاز داشته باشند.

آن مطالعه نشان داد که داروی SSRI پاروکستین موثرترین دارو برای به تاخیر انداختن انزال است.

با این حال، چند نگرانی در مورد استفاده از داروهای ضد افسردگی وجود دارد:

در دسترس بودن: منبع مورد اعتماد سازمان غذا و دارو (FDA) فهرستی از داروهای ضد افسردگی را که آزمایش و تأیید کرده است ارائه می دهد. اگرچه اکثر این داروها فقط با نسخه در دسترس هستند، برخی از داروهای ضد افسردگی مانند کلرفنیرامین منبع معتبر بدون نسخه در دسترس هستند. با این حال، مطالعات بیشتری برای تعیین اثربخشی آنها در درمان زود انزالی ضروری است.

عوارض جانبی: این عوارض عبارتند از تهوع، اسهال، خستگی و تعریق. داروهای ضد افسردگی نیز ممکن است در موارد نادر باعث ایجاد مشکلات نعوظ با منبع مطمئن شوند. منبع معتبر FDAT بیان می کند که عوارض جانبی شدید اما کمتر شایع می تواند شامل تشنج، ضربان قلب نامنظم و علائم ترک باشد.

هزینه: یک مطالعه قدیمی‌تر منبع معتبر نشان داد که افراد ممکن است به دلیل هزینه‌ها و خطر عوارض جانبی از مصرف داروهای ضد افسردگی برای زود انزالی خودداری کنند. بنابراین، افراد ممکن است بخواهند طرح پزشکی یا بیمه خود را قبل از متعهد شدن به تصمیمی برای منافع بلندمدت و پایبندی، بررسی کنند.

منبع معتبر FDAT همچنین برخی از داروهایی را که افراد نمی توانند با داروهای ضد افسردگی مصرف کنند، از جمله مهارکننده های مونوآمین اکسیداز، تیوریدازین و پیموزاید (Orap) فهرست کرده است.

همچنین به استفاده از SSRI و TCA برای افراد مبتلا به گلوکوم با زاویه باریک هشدار می دهد.


ترامادول

ترامادول یک داروی ضد درد است که حساسیت به گیرنده های تولید کننده سروتونین را کاهش می دهد. یک مطالعه قدیمی تر نشان می دهد که دو نوع سروتونین وجود دارد: 5-HT(2C) که نعوظ را افزایش می دهد و انزال را متوقف می کند و 5-HT(1A) که به افراد کمک می کند به انزال برسند و می توانند نعوظ را متوقف کنند.

این دارو با مسدود کردن این نوع دوم سروتونین عمل می کند.

مطالعه‌ای در سال 2021 نشان می‌دهد که تجویز دارو ساعت‌ها قبل از رابطه جنسی منجر به رضایت بیشتر از رابطه جنسی و کاهش زود انزالی می‌شود.

با این حال، ترامادول فقط با نسخه در دسترس است.

این همچنین یک ماده افیونی است که نگرانی هایی را در مورد وابستگی به مواد مخدر و سوء استفاده به همراه دارد. تحقیقات بیشتر برای درک خطر اعتیاد به مواد افیونی از ترامادول ضروری است.

افرادی که به دنبال مصرف ترامادول هستند باید بدانند که منبع معتبر FDAT در مورد خطرات جدی از جمله مرگ در صورت ترکیب این دارو با بنزودیازپین ها هشدار می دهد.

در اینجا درباره ترامادول بیشتر بدانید.

کدئین

کدئین نوع دیگری از داروهای ضد درد است.

یک مطالعه در سال 2017 یک مورد را نشان می دهد که در آن فردی که کدئین مصرف می کند، بهبودهایی را در کنترل انزال خود در حین مقاربت مشاهده کرده است.

با این حال، این فرد به مواد مخدر که از مشتقات تریاک است، وابستگی پیدا کرد.

این مطالعه نشان می دهد که در حالی که هیچ ناهنجاری در کبد و قند خون وجود ندارد، این فرد باید یک روند ترک 6 ماهه را پشت سر بگذارد.

در اینجا با کدئین آشنا شوید.

افرادی که قصد مصرف کدئین برای درمان زود انزالی را دارند باید با پزشک یا پزشک مشورت کنند تا بهترین اقدام را تعیین کنند و عوارض جانبی را محدود کنند.

از چه قرص هایی برای درمان زود انزالی اجتناب کنید؟

قرص های پلی اتیلن متعددی در بازار وجود دارد که بر اساس گزارش ها اثری ندارند یا حاوی مقادیر آزمایش نشده داروهای تجویزی هستند.

به عنوان مثال، منبع FDATrust اختلال نعوظ به یک شرکت هشدار داد زیرا نتوانست مواد فعال سیلدنافیل و تادالافیل را در قرص های پلی اتیلن خود اعلام کند.

مردم همچنین باید از قرص‌هایی که شرکت‌ها برای درمان پلی‌اتیلن به بازار عرضه می‌کنند که ادعاهای سلامتی غیرمستند دارند یا هیچ مطالعه و تحقیقی برای حمایت از مزایای آنها ندارند، اجتناب کنند.

افراد مبتلا به زود انزالی همچنین باید با پزشک صحبت کنند تا مطمئن ترین و موثرترین روش درمانی را بیابند.

قرص های تاخیری را از کجا تهیه کنیم؟

افرادی که به دنبال مصرف قرص های پلی اتیلن هستند باید با پزشک مشورت کنند تا مطمئن شوند که شرایط سلامتی یا داروهای موجود آنها با درمان های پلی اتیلن مغایرتی ندارد.

در زیر شرکت‌های بهداشتی مستقیم به مصرف‌کننده هستند که می‌توانند داروی پلی‌اتیلن را برای مردم دنیا ارسال کنند.

مشتریان باید پروفایل های ایمن ایجاد کنند و سابقه پزشکی و علائم خود را درج کنند.

سپس یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی درخواست را بررسی می‌کند، به هر سؤالی پاسخ می‌دهد و درباره درمان‌های بالقوه از جمله تأیید دارو بحث می‌کند.

داروخانه تینا با سابقه درخشان در ارائه خدمات بهداشتی و تهیه محصولات درمان اختلال نعوظ و قرص های تاخیری از برترین برندهای دنیا به شما اطمینان خاطر میدهد که محصولات با کیفیت و اورجینال را در سریعترین زمان ممکن در هر کجای ایران که باشید در اختیارتان قرار دهد.

درمان های دیگر برای زود انزالی

افراد با نگرانی در مورد زود انزالی ممکن است بخواهند محصولات و تمرینات OTC را قبل از بررسی دارو یا درمان های جراحی امتحان کنند. درمان های جایگزین برای این بیماری عبارتند از:


تمرینات کف لگن

یک فرد می تواند تمرینات کف لگن را انجام دهد که گاهی اوقات کگل نامیده می شود تا عضلات لگن را تقویت کند. این می تواند منجر به کنترل بیشتر انزال شود.

یک مطالعه در سال 2019 به بررسی اثربخشی تمرین عضلات کف لگن بر بهبود زود انزالی در افراد بالای 18 سال پرداخت.

این مطالعه نشان داد که در حالی که این نوع تمرین موثر است، روش تمرین بهینه و دفعات آن ناشناخته است.


کاندوم و دستمال مرطوب

برخی از کاندوم ها و دستمال های مرطوب ممکن است به کاهش تحریک و تاخیر در انزال کمک کنند.

با این حال، هیچ مطالعه‌ای به درمان طولانی‌مدت زود انزالی در زمانی که افراد صرفاً به کاندوم یا دستمال مرطوب اعتماد کرده‌اند، بررسی نشده است.


اسپری و کرم

برخی از اسپری‌ها و کرم‌های حاوی مواد حساسیت‌زدا می‌توانند تحریک را کاهش دهند.

یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که اگرچه چنین کاربردهای موضعی مفید هستند، اما ممکن است عوارض جانبی داشته باشند. اینها شامل تحریک پوست و از دست دادن حس در آلت تناسلی و ناحیه واژن شریک زندگی آنها است.

در اینجا با انواع اسپری های تاخیری آشنا شوید.


درمان های جراحی

درمان های جراحی مختلفی وجود دارد که افراد مبتلا به زود انزالی متوسط ​​تا شدید می توانند در نظر بگیرند، از جمله:

بزرگ کردن سر: یک جراح اسید هیالورونیک و یک عامل حجیم کننده را به گلن آلت تزریق می کند تا حساسیت عصبی را کاهش دهد. مطالعه‌ای در سال 2021، کاهش زود انزالی را در میان شرکت‌کنندگانی که تحت عمل بزرگ کردن گلو قرار گرفتند، گزارش می‌کند.

واریکوسلکتومی: این جراحی وریدهای متورم را از داخل کیسه بیضه خارج می کند. یک مطالعه در سال 2016 نشان می دهد که شرکت کنندگان پس از واریکوسلکتومی بهبود کلی در تستوسترون و زود انزالی پیدا کردند.

نورومدولاسیون با فرکانس رادیویی پالسی: طبق یک مطالعه سال 2021، این روش از فرکانس رادیویی برای درمان اعصاب آلت تناسلی استفاده می کند. بهبود قابل توجهی در زود انزالی و بدون عوارض جانبی پس از عمل نشان داد.

گفتار درمانی

یک فرد ممکن است گفتار درمانی را برای کار بر روی هر گونه مسائل اضطرابی مرتبط با رابطه جنسی یا روابط در نظر بگیرد. این ممکن است به شناسایی و رفع مشکلات مربوط به انزال زودرس کمک کند.

یک مطالعه در سال 2016 یک منبع معتبر ترکیبی از درمان روانشناختی و دارویی را برای انزال زودرس موثر در نظر گرفت.


منابع آنلاین

یک مطالعه در سال 2019 به بررسی قابلیت اطمینان ویدیوهای یوتیوب برای درمان انزال زودرس پرداخت. نویسندگان به این نتیجه رسیدند که پلتفرم ویدئویی ابزار مفیدی برای درمان زود انزالی است و اکثر ویدئوها دارای اطلاعات قابل اعتمادی هستند.


درمانهای خانگی

برخی از روش های درمان خانگی زود انزالی عبارتند از:

استفاده از تکنیک هایی برای به تاخیر انداختن ارگاسم

استفاده از کاندوم های ضخیم تر برای کاهش حس

خودارضایی 1 تا 2 ساعت قبل از رابطه جنسی

برای مطالعه : 13 روش خانگی برای درمان زود انزالی

داپوکستین

داپوکستین نوع دیگری از SSRI است که به طور خاص برای درمان انزال زودرس طراحی شده است.

یک متاآنالیز در سال 2018 نشان داد که داپوکستین در درمان انزال زودرس مؤثر و ایمن است.

با این حال، این در حال حاضر در ایالات متحده در دسترس نیست، زیرا سازمان غذا و دارو (FDA) تاییدیه خود را نداده است.

چه زمانی با پزشک تماس بگیرید؟

اگر فردی معتقد است که پس از انجام فعالیت جنسی خیلی زود انزال می‌کند، باید با پزشک تماس بگیرد.

متخصصان مراقبت های بهداشتی تاریخچه کاملی از جمله سابقه جنسی، عملکرد نعوظ و میل جنسی را می گیرند. پزشکان همچنین ممکن است سؤالاتی بپرسند، مانند منبع مورد اعتماد:

چند بار و برای چه مدتی فرد دچار انزال زودرس شده است؟

آیا این اتفاق با یک شریک می‌افتد یا برای چند نفر اتفاق افتاده است؟

آیا فرد با هر فعالیت جنسی، از جمله خودارضایی، زود انزالی را تجربه می کند؟

آیا چیزی مانند مواد مخدر یا الکل وجود دارد که احتمال زود انزالی را کم یا زیاد کند؟

پس از گرفتن شرح حال و تشخیص زود انزالی، پزشک ممکن است داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی را تجویز کند.

در اینجا بدانید : برای درمان زود انزالی به چه دکتری باید مراجعه کرد؟


نکات پیشگیری

در حالی که پلی اتیلن مادام العمر هیچ درمانی ندارد، نرخ موفقیت 30 تا 70 درصد منبع قابل اعتماد با درمان وجود دارد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که عود بیماری شایع است و نیاز به درمان بیشتری دارد.

افراد ممکن است بخواهند در حین رابطه جنسی اقدامات زیر را انجام دهند تا مدت زمان انزال طولانی شود:

پوشیدن کاندوم

گسترش پیش بازی

استفاده از پوزیشن های جنسی جایگزین

دو روش رایج لبه‌بندی منبع معتبر وجود دارد که فرد ممکن است از آنها برای به تاخیر انداختن انزال استفاده کند. هر دوی این روش ها افراد را ملزم می کند که تشخیص دهند چه زمانی در شرف انزال هستند یا “نقطه بی بازگشت” خود را.


تکنیک “فشرده کردن”.

هنگامی که فرد به نقطه بدون بازگشت خود می رسد، انگشت شست خود را روی فرنولوم و دو انگشت خود را در طرف مقابل گلدان نگه می دارد و برای چند ثانیه فشار می دهد تا میل به انزال برطرف شود. در عوض ممکن است افراد بخواهند ماهیچه های کف لگن خود را منقبض کنند، که ممکن است نتایج یکسانی داشته باشد.


تکنیک “توقف-شروع”.

برخی از افراد ممکن است از این روش در حین رابطه جنسی دخول استفاده کنند.

این تکنیک به شخص یا شریک زندگی نیاز دارد تا آلت تناسلی را تحریک کند تا زمانی که فرد به نقطه بدون بازگشت خود برسد. سپس، آنها باید تمام تحریکات را متوقف کنند تا زمانی که میل به انزال از بین برود.

در اینجا درباره نکات کلیدی برای به تاخیر انداختن انزال بیشتر بدانید.

سوالات متداول

در اینجا چند سوال رایج در مورد انزال زودرس وجود دارد.


آیا می توانید انزال زودرس را برای همیشه برطرف کنید؟

برخی از داروها و روش های جراحی پیشرفت های امیدوارکننده ای را در زود انزالی نشان می دهند.

با این حال، مطالعات بیشتری برای درک اینکه آیا هر روشی می تواند به طور دائمی این بیماری را بدون عود در آینده درمان کند، ضروری است.

درمان های جایگزینی وجود دارد که می تواند کنترل انزال را بهبود بخشد و زود انزالی را کاهش دهد. اینها شامل تمرینات کف لگن، کاندوم و اسپری ها یا کرم های حساسیت زدا می شود.


آیا قرص های زود انزالی عوارضی دارند؟

بلی. قرص های مختلف عوارض جانبی مختلفی دارند، از سردرد گرفته تا شرایط جدی تر. افرادی که از داروهای مختلف استفاده می کنند نیز ممکن است مجبور باشند از مصرف برخی از قرص های پلی اتیلن خودداری کنند.

یک فرد باید با پزشک خود صحبت کند تا مطمئن شود که ایمن ترین گزینه زود انزالی را برای نیازهای خود انتخاب می کند.


آیا مصرف روزانه قرص های زود انزالی بی خطر است؟

مصرف روزانه برخی از داروها مانند داروهای ضد افسردگی بی خطر است. با این حال، داروهای تجویزی که یک اپیوئید هستند، مانند ترامادول، خطر وابستگی دارند.

یک فرد باید فقط هر چند وقت یکبار که پزشک توصیه می کند از قرص های پلی اتیلن استفاده کند.


چگونه زود انزالی را فورا متوقف کنم؟

برای راه حلی فوری تر برای انزال زودرس، فرد ممکن است 1 تا 2 ساعت قبل از رابطه جنسی خودارضایی کند، از کاندوم ضخیم تر استفاده کند و با استفاده از تکنیک هایی مانند لبه زدن، ارگاسم خود را به تاخیر بیندازد.

بهترین قرص برای زود انزالی چیست؟

این بسته به نیاز فرد متفاوت است. برخی از افراد ممکن است SSRI ها را موثرتر بدانند زیرا آنها را به صورت روزانه مصرف می کنند. با این حال، دیگران ممکن است ترجیح دهند از مهارکننده‌های PDE-5 در صورت مصرف و در صورت نیاز استفاده کنند. پزشک می تواند مناسب ترین دارو را توصیه کند.


به طور طبیعی چه چیزی بخورم یا بنوشم تا در رختخواب ماندگاری بیشتری داشته باشم؟

در یک مطالعه در سال 2018، متخصصان دریافتند میوه‌ها و سبزیجات خاص اثرات اختلال نعوظ را کاهش می‌دهند. با این حال، هیچ مطالعه‌ای وجود ندارد که نشان دهد غذا و نوشیدنی تأثیر مثبتی بر انزال زودرس دارد.

جمع بندی

بسیاری از قرص‌های OTC و نسخه‌ای ممکن است به درمان زود انزالی کمک کنند. بسیاری از این گزینه‌ها شامل استفاده بدون برچسب برای این بیماری هستند، به این معنی که استفاده اصلی آنها برای درمان سایر مشکلات سلامتی است، اما ممکن است به طور اتفاقی زود انزالی را درمان کنند.

علاوه بر این، همه افراد مبتلا به زود انزالی به دلیل عوارض جانبی و تداخل دارویی، کاندید مناسبی برای مصرف برخی از این قرص ها نیستند.

قبل از در نظر گرفتن داروهای تجویزی یا جراحی، افراد ممکن است ابتدا بخواهند OTC اثبات شده و درمان های ورزشی برای زود انزالی را امتحان کنند.

در نهایت، افراد مبتلا به زود انزالی که قرص مصرف می کنند باید ابتدا با پزشک مشورت کنند تا موثرترین و ایمن ترین گزینه ها را بیابند.

دیدگاه های نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...