0

نکات کلیدی برای به تاخیر انداختن انزال

تینا طب

نوشته شده توسط
به تاخیر انداختن انزال

07

خرداد

زود انزالی شایع ترین اختلال عملکرد جنسی

انزال زودرس (PE) مشکلی است که بسیاری از مردان را در مقطعی از زندگی تحت تاثیر قرار می دهد. طبق یک تخمین، 40٪ از ما آن را تجربه می کنیم – و ممکن است این شایع ترین اختلال عملکرد جنسی مردانه باشد.

در حالی که راه های زیادی برای مدیریت انزال زودرس وجود دارد. اینها به علت مشکل شما بستگی دارد.

در اینجا، ما توصیه هایی را در مورد مدیریت PE – از علل رایج تا نحوه به تاخیر انداختن انزال به اشتراک می گذاریم.

انزال زودرس (PE) چیست؟

انزال زودرس شرایطی است که قبل از آن که خود یا شریک زندگی تان بخواهید به ارگاسم می رسید. ما می دانیم که این دقیق ترین تعریف پزشکی نیست. اما توصیه‌های پزشکی مدت‌هاست که برای تعریف مشکل سلامت جنسی به گونه‌ای که همه موافق هستند، تلاش کرده‌اند.

با این حال، اکثر محققان می گویند که ما باید PE را زمانی تعریف کنیم که مرد به طور منظم کمتر از یک دقیقه پس از شروع رابطه جنسی انزال می کند. اگرچه این به عنوان یک نقطه مرجع مفید است، اما در مورد طیف تجربیات جنسی عدالت را رعایت نمی کند.

بنابراین، به همین دلیل، انزال زودرس هنوز تا حد زیادی به صورت ذهنی تعریف می شود. اگر PE بر شما، شریک زندگی و زندگی جنسی شما تأثیر منفی می گذارد یا از راه های دیگر باعث ناراحتی می شود، ممکن است مشکل ساز باشد.

فقط به یاد داشته باشید، پورنوگرافی و تصاویر متعارف از نقش یک مرد در رابطه جنسی می تواند انتظارات نادرستی ایجاد کند. مطالعات نشان می دهد که میانگین زمان قبل از انزال حدود 5 دقیقه است.

علل شایع زود انزالی

بر اساس NHS، دو نوع انزال زودرس وجود دارد که هر کدام علل بالقوه متفاوتی دارند:

انزال زودرس اولیه که برای همیشه داشته اید. PE ثانویه یا اکتسابی که اخیراً توسعه داده اید.

تفاوت بین این دو نوع انزال زودرس مهم است، زیرا گزینه های درمانی ممکن است کاملاً متفاوت باشند. علل هر یک می تواند موارد زیر باشد:

عوامل روانشناسی:

علل انزال زودرس اولیه اغلب می تواند روانی باشد، مانند آسیب های اولیه دوران کودکی یا تجربیات جنسی مشکل ساز گذشته. این رویدادهای آسیب زا می توانند عواقب طولانی مدت داشته باشند.

اضطراب عملکرد:

با توجه به موارد فوق، اضطراب عملکرد یک حالت روانشناختی بسیار رایج است که می تواند بر عملکرد جنسی مردان تأثیر بگذارد و باعث انزال زودرس، تاخیر در انزال یا اختلال نعوظ شود. این می تواند باعث PE اولیه و ثانویه شود.

مشکلات رابطه مشکلات عاطفی در رابطه شما می تواند باعث شود مردان در انجام فعالیت های جنسی عجله کنند – و بنابراین زودتر از حد معمول به اوج می رسند.

استرس و اضطراب:

فشارهای گسترده‌تر ناشی از زندگی و کار یا مشکلات سلامت روانی می‌تواند بر عملکرد جنسی شما تأثیر بگذارد. نوشیدن بیش از حد الکل می تواند باعث اختلالات جنسی، از جمله انزال زودرس، اختلال نعوظ و میل جنسی کم شود.

مشکلات سلامت جسمانی:

شرایطی از جمله پروستاتیت، مشکلات ستون فقرات و سطوح غیر طبیعی هورمون همگی می توانند باعث انزال زودرس ثانویه شوند.

اختلال نعوظ می‌تواند یکی از دلایل نادیده گرفته انزال زودرس باشد، زیرا مردانی که تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته‌اند می‌توانند عجله کنند تا قبل از از دست دادن نعوظ آن را تمام کنند.

بیشتر بدانید: 13 روش خانگی برای درمان انزال زودرس

چگونه انزال را به تاخیر بیندازیم؟

اگر انزال زودرس را تجربه کرده اید یا فقط می خواهید کمی بیشتر طول بکشد، روش هایی برای شما وجود دارد که می توانند کمک کنند – این روش ها از تکنیک های خودیاری گرفته تا جنسی درمانی و دارو درمانی را شامل می شود.


استراتژی های خودیاری

تکنیک‌های خودیاری برای انزال زودرس می‌تواند به علائم PE کمک کند، اما ممکن است هیچ‌کدام از علل روانی یا فیزیولوژیکی زمینه‌ای را برطرف نکنند. با این حال، اگر در این موارد موفق باشید، ممکن است متوجه شوید که هر گونه اضطراب عملکردی ممکن است به مرور زمان کاهش یابد.

برخی از موارد زیر را امتحان کنید:

از کاندوم ضخیم تر استفاده کنید. کاندوم می تواند با کاهش حس به شما کمک کند تا مدت بیشتری دوام بیاورید. یک ساعت یا بیشتر قبل از رابطه جنسی خودارضایی کنید. معمولاً اگر اخیراً به ارگاسم رسیده اید، دوام بیشتری خواهید داشت.

این می تواند به این دلیل باشد که شما کمی حساسیت کمتری دارید. پیش بازی را کاوش کنید لذت بردن از رابطه جنسی در همه اشکال آن – و لذت بردن از شریک زندگی خود که به مدت زمان دوام شما بستگی ندارد – می تواند به کاهش فشار کمک کند.

در رابطه جنسی استراحت کنید. داشتن رابطه جنسی متفاوت، آهسته تر و با وقفه می تواند به شما کمک کند سطح برانگیختگی خود را کنترل کنید.

تکنیک فشار دادن این تکنیکی است که به طور خاص برای به تاخیر انداختن انزال طراحی شده است.

قبل از رسیدن به اوج، مقاربت را متوقف کنید و به آرامی زیر جایی که سر آلت تناسلی به شفت می رسد فشار دهید. این احساس که در شرف انزال هستید باید از بین برود. درست قبل از انزال نفس عمیق بکشید. این به اصطلاح رفلکس انزالی را خاموش می کند.

تمرینات رفتاری

در کنار تغییرات ساده ای که می توانید در نحوه رابطه جنسی خود ایجاد کنید، ممکن است از تکنیک هایی برای کمک به تقویت کنترل خود بر رفلکس انزالی بهره مند شوید. دو روش اصلی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

تکنیک توقف-شروع:

این تمرین به شما کمک می کند تا بر سفر هیجانی خود کنترل داشته باشید. به طور معمول (بدون پورنوگرافی) خودارضایی کنید تا تقریباً به اوج برسید.

قبل از انزال، توقف کنید و اجازه دهید برانگیختگی شما کاهش یابد. این کار را سه بار انجام دهید، به خودتان اجازه دهید در بار سوم انزال کنید. انفرادی شروع کنید، اما با گذشت زمان به سمت خودارضایی شریک، رابطه جنسی دهانی و سپس مقاربت با همان الگو پیش بروید.

تمرینات کف لگن (کگل). Kegels نام تمریناتی است که عضلات کف لگن شما را تقویت می کند. آنها باید به شما کمک کنند تا کنترل نعوظ و انزال خود را بهبود ببخشید.

در مورد تمرینات کگل برای مردان بیشتر بدانید. یک مطالعه نشان داد که 80٪ از مردان مبتلا به PE علائم خود را در طول هشت هفته بهبود بخشیدند.

مشاوره

درمانگران جنسی وجود دارند تا به شما کمک کنند تا راه هایی برای بهبود روابط، تجربیات و مشکلات جنسی، تصویر بدن و سلامت روان خود پیدا کنید. آنها یک شغل ضروری دارند – و اگر PE باعث ناراحتی شما می شود، مشاوره می تواند به شما کمک کند.

با یک درمانگر جنسی، از احساسات، سابقه جنسی و علائم خود صحبت خواهید کرد. و اگر PE بر روابط شما تأثیر می گذارد، ممکن است از جلسات مشاوره با شریک زندگی خود بهره مند شوید.

خواه با PE اولیه، اضطراب عملکرد، یا سلامت روان ضعیفی که بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد، دست و پنجه نرم می کنید، صحبت با کسی در مورد آن می تواند کمک کننده باشد.

درمان پزشکی

مانند مشاوره، درمان پزشکی اغلب می تواند کمی ترسناک به نظر برسد. اما لازم نیست اینطور باشد. اگر احساس می کنید در حال مبارزه یا مضطرب هستید، صحبت با کسی می تواند کمک کننده باشد. نیازی نیست به تنهایی رنج بکشی

درمان های دارویی برای PE معمولا یکی از سه نوع است: SSRI ها، داروهای بیهوشی، و درمان های اختلال نعوظ.

مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs). داروهای SSRI که معمولاً برای درمان افسردگی تجویز می شوند، دارای عوارض جانبی تأخیر در انزال هستند. داپوکستین یک SSRI است که برای درمان PE طراحی شده است که می توانید یک بار در روز، حدود یک ساعت قبل از رابطه جنسی از آن استفاده کنید.

برخی از پزشکان ممکن است داروهای SSRI دیگری مانند پاروکستین، فلوکستین یا سرترالین را تجویز کنند. کرم های بی حس کننده اینها درمان های موضعی هستند – مانند لیدوکائین یا پریلوکائین – که برای کاهش حس روی آلت تناسلی خود اعمال می کنید.

ممکن است نیاز به استفاده از کاندوم داشته باشید، زیرا این کرم‌ها می‌توانند روی همسرتان نیز تأثیر بگذارند. درمان اختلال نعوظ. هنگامی که PE ناشی از اختلال نعوظ است، درمان های ED مانند سیالیس و ویاگرا می توانند در بازگرداندن اعتماد به نفس شما بسیار موثر باشند. Viagra Connect بدون نسخه در دسترس است – اما به شما توصیه نمی شود از آن استفاده کنید مگر اینکه دچار اختلال نعوظ باشید.

برای مطالعه یا خرید : قرص های تاخیری و نعوظ

داروهای تاخیری کلیدی

چگونه انزال را به تاخیر بیندازیم؟ از تکنیک های خودیاری گرفته تا تمرینات رفتاری – و از مشاوره گرفته تا دارو – راه حل های زیادی برای مردانی که با انزال زودرس دست و پنجه نرم می کنند وجود دارد.

اگر نگران سلامت جنسی خود هستید، نیازی نیست در سکوت رنج بکشید. کمک وجود دارد – و جستجوی آن می تواند برای رضایت جنسی و رفاه کلی شما معجزه کند.
در حالی که ما اطمینان حاصل کرده‌ایم که همه چیزهایی که در وبسایت داروخانه اینترنتی تینا می‌خوانید از نظر پزشکی بررسی و تأیید می‌شود، اطلاعات ارائه‌شده در اینجا جایگزینی برای توصیه‌های پزشکی، تشخیص یا درمان حرفه‌ای نیست. هرگز نباید برای توصیه های پزشکی خاص به آن اعتماد کرد. اگر سوال یا نگرانی دارید، لطفا با پزشک خود صحبت کنید.

دیدگاه های نوشته

یک پاسخ به “نکات کلیدی برای به تاخیر انداختن انزال”

  1. سیروس گفت:

    برای انجام یک رابطه جدید اقدام کردم ولی درحین رابطه نتونستم لذت لازم ببرم یعنی آلتم اصلا تحریک نشد و به همون شکل عادی ماند واصلا بزرگ نشد ونتونستم از نزدیکی کردن لذت ببرم وموفق نبودم .شاید علتش داشتن اضطراب واسترس یاهرچیز دیگه ای بود ،درحالی که قبلش شدیدا تپش قلب گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...