0

درمان زود انزالی : 13 روش خانگی برای درمان انزال زودرس

تینا طب

نوشته شده توسط
درمان زود انزالی

16

شهریور

درمان زود انزالی با روشهای خانگی آیا امکان پذیر است ؟ پاسخ بله است در ادامه با داروخانه تینا همراه باشید.

نگرانی های جنسی ، از جمله انزال زودرس ، نسبتاً شایع است.

زود انزالی زمانی اتفاق می افتد که فرد قبل از اینکه به اوج لذت جنسی برسد دچار انزال زودرس میشود. افرادی که با انزال زودرس سروکار دارند در عرض 1 دقیقه پس از تحریک جنسی به ارگاسم می رسند و معمولاً قادر به تاخیر در انزال نیستند.

این وضعیت می تواند منجر به سرخوردگی و اضطراب شود. برخی از افراد که انزال زودرس دارند ممکن است از رابطه جنسی اجتناب کنند. اما درمان هایی وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد.

برای آشنایی بیشتر با درمان های خانگی و گزینه های درمانی طبیعی برای زود انزالی ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

محصولات موضعی


دستمال مرطوب زود انزالی

دستمال های زود انزالی با کاهش احساس در نوک آلت تناسلی کار می کنند. این دستمال ها حاوی بنزوکائین هستند که کانال های سدیم ایجاد کننده حس در آلت تناسلی را مسدود می کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که شرکت کنندگانی که حداقل از 2 ماه از این دستمال مرطوب استفاده کردند ، ناراحتی کمتری در رابطه با رابطه جنسی تجربه کردند. اکثریت شرکت کنندگان نیز پس از مدت زمان 2 دقیقه ای که معمولاً در انزال زودرس است ، به خوبی انزال کردند.


کرم های موضعی

کرم های بی حسی موضعی بدون نسخه حاوی یک عامل بی حس کننده است که می تواند با کاهش احساس و تاخیر در اوج انزال زودرس را درمان کند. کرم را 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی به آلت تناسلی خود بمالید تا بیشترین تاثیر را داشته باشد.

کرم کینگ سایز

مطالعه ای در سال 2017 در پزشکی جنسی نشان داد که کرم های موضعی می توانند زمان انزال را چند دقیقه افزایش دهند. اگرچه به طور کلی قابل تحمل است ، اما کرم های بیهوشی می توانند باعث موارد زیر شوند:

درد خفیف

احساس سوزش خفیف

کاهش میل جنسی

از دست دادن موقتی حساسیت

اسپری لیدوکائین

مانند کرم های موضعی ، اسپری لیدوکائین با حساسیت زدایی به آلت تناسلی و کاهش حساسیت می تواند به درمان زود انزالی کمک کند.

از اسپری 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی استفاده کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشد. عوارض جانبی بالقوه شناخته شده شامل کاهش میل جنسی و از دست دادن حساسیت موقت است.

اسپری تاخیری ویگا را به صورت آنلاین خرید کنید.


کاندوم های “کنترل اوج”

به طور کلی ، کاندوم می تواند حساسیت را کاهش دهد و شما را از انزال زودرس باز دارد. اما کاندوم های کنترل اوج نیز در نسخه های بدون نسخه موجود است که یا از مواد لاتکس ضخیم تر ساخته شده اند و یا حاوی ماده بی حس کننده ای هستند که به منظور به تاخیر انداختن اوج و انزال است.

مکمل ها


مکمل های روی

روی نه تنها از ایمنی سالم و رشد سلولی حمایت می کند ، بلکه این ماده معدنی ضروری نیز به تولید تستوسترون و همچنین افزایش میل جنسی و انرژی شما کمک می کند.

تحقیقات یک منبع معتبر بین کمبود روی و اختلال عملکرد جنسی در مردان پیدا کرده است ، بنابراین مصرف 11 میلی گرم روی در روز – مقدار توصیه شده – ممکن است زمان انزال را بهبود بخشد.

مطالعه ای که در سال 2009 روی موش ها انجام شد نشان داد که مکمل های روی می توانند تستوسترون را افزایش دهند ، که ممکن است مشکلات جنسی مانند انزال زودرس را بهبود بخشد. مصرف بیش از حد روی ممکن است باعث موارد زیر شود:

  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • اسهال
  • آسیب کلیه و معده
  • طعم فلز در دهان شما

داروی گیاهی آیورودا

آیورودا سیستم درمانی سنتی هند است. برای درمان همه چیز از دیابت گرفته تا التهاب به هزاران گیاه متکی است.

تصور می شود که برخی از داروهای آیورودا ، مانند kaunch beej ، kamini vidrawan ras و yauvanamrit vati ، هنگامی که به صورت کپسول دو بار در روز با آب ولرم مصرف می شود ، انزال زودرس را درمان می کند. از داروهای آیورودا برای درمان اختلال نعوظ نیز استفاده می شود.

یک مطالعه پزشکی جنسی در سال 2017 نشان داد که مردانی که از داروی آیورودا استفاده می کردند ، مدت زمان لازم برای انزال در طول رابطه جنسی را اندکی افزایش دادند. عوارض جانبی بالقوه شناخته شده عبارتند از:

  • دل درد
  • سرگیجه
  • درد خفیف
  • کاهش میل جنسی

داروی گیاهی چینی

یک دوز هفتگی یا روزانه داروهای گیاهی چینی – به ویژه قرص های ییموساکه یا قرص های Qilin – ممکن است با افزایش استقامت جنسی و افزایش انرژی ، انزال زودرس را درمان کند.

همان مطالعه پزشکی جنسی نشان داد که انواع مختلف داروهای گیاهی چینی می توانند زمان انزال را حدود 2 دقیقه افزایش دهند. عوارض جانبی بالقوه شناخته شده عبارتند از:

  • دل درد
  • سرگیجه
  • درد خفیف
  • کاهش میل جنسی

درمانهای خانگی


تغییرات رژیم غذایی

بر اساس تحقیقات ، منیزیم علاوه بر روی ، در سلامت جنسی شما نیز نقش دارد و می تواند در درمان زود انزالی نقش موثری داشته باشد.

گنجاندن غذاهای غنی از روی و منیزیم در رژیم غذایی ممکن است به افزایش زمان لازم برای رسیدن به اوج کمک کند. آن غذاها عبارتند از:

  • صدف
  • دانه کدو تنبل
  • سویا
  • ماست
  • اسفناج
  • غلات
  • جوانه گندم
  • بادام ها
  • لوبیا قرمز
  • نخود
  • کنجد
  • گوشت گاو و گوسفند
  • شکلات تلخ
  • سیر نخود فرنگی

قرص های تاخیری و نعوظ را به صورت آنلاین خریداری کنید.


تکنیک فشردن مکث

تکنیک فشردن مکث ممکن است به درمان زود انزالی کمک کند تا برانگیختگی قبل از اوج کم شود. هنگامی که احساس کردید برای انزال آماده هستید ، متوقف شوید و از خود یا همسرتان بخواهید انتهای آلت خود را در جایی که سر به ساقه متصل می شود ، فشار دهند.

از ایشان بخواهید فشار را چند ثانیه نگه دارند تا زمانی که دیگر نمی خواهید به اوج برسید. در طول این فرآیند حتماً با شریک خود ارتباط برقرار کنید زیرا در غیر این صورت زمان دقیق را نمی دانند.

این روند را تا آنجا که لازم است تکرار کنید. در نهایت ، ممکن است بتوانید انزال را بدون کمک به تأخیر بیندازید.


تکنیک توقف شروع

تکنیک توقف شروع ، که به عنوان کنترل ارگاسم یا “لبه” نیز شناخته می شود ، می تواند با به دست آوردن لذت به اوج خود برسد.

وقتی میل به انزال پیدا کردید ، فعالیت جنسی را به طور کامل قطع کنید. هنگامی که احساس کردید کمتر تحریک می شوید ، به آرامی دوباره فعالیت جنسی را شروع کنید. این عمل را تا

آنجا که لازم است برای کنترل انزال تکرار کنید.

تمرینات کف لگن

تقویت عضلات کف لگن می تواند تأثیر زیادی در مدت زمان رسیدن شما به اوج داشته باشد.

در مطالعه 2014 پیشرفت های درمانی در اورولوژی ، منبع معتقد است که تمرینات کف لگن می تواند به مردانی که با انزال زودرس مادام العمر مواجه هستند ، کمک کند تا بازتاب انزال خود را کنترل کرده و زمان لازم برای اوج خود را افزایش دهند. برای انجام تمرینات کف لگن:

ماهیچه های مناسب را با توقف جریان میانی در حین ادرار کردن یا سفت کردن ماهیچه هایی که مانع از عبور گاز می شوند ، پیدا کنید.

هنگام دراز کشیدن ، عضلات کف لگن خود را به مدت 3 ثانیه منقبض کرده و سپس به مدت 3 ثانیه استراحت کنید.

این کار را حداقل 10 بار متوالی انجام دهید. حداقل 3 بار در روز این کار را تکرار کنید. با تقویت عضلات ، تعداد ثانیه ها را به تدریج افزایش دهید.

موقعیت های جدید مانند ایستادن ، راه رفتن یا نشستن را امتحان کنید. تنفس را فراموش نکنید و به یاد داشته باشید که فقط روی ماهیچه های لگن تمرکز کنید. شکم ، ران یا باسن خود را سفت نکنید.

خودارضایی

خودارضایی یک یا دو ساعت قبل از انجام فعالیت جنسی ممکن است به تاخیر در انزال در هنگام نفوذ کمک کند. این انتشار جنسی باید نیاز شما به اوج را به سرعت کاهش دهد.


از رابطه جنسی برای مدتی اجتناب کنید

ممکن است این امر غیرعادی به نظر برسد ، اما تمرکز بر انواع دیگر فعالیت های جنسی به جای مقاربت ممکن است به کاهش فشار بر روابط جنسی شما کمک کند.

نفوذ تنها راه دستیابی به رضایت جنسی نیست ، بنابراین به راههای دیگری فکر کنید که شما و شریک زندگی خود می توانید احساس لذت کنید که باعث ناراحتی یا ناامیدی شما نمی شود.

نتیجه گیری :

زود انزالی یک نوع نگرانی کاملاً طبیعی و شایع است که تا 40 درصد مردان در دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد.

هر یک از این درمان های خانگی و درمان های طبیعی می توانند به شما در مدیریت علائم کمک کنند. اما در صورت تداوم انزال زودرس ، باید به پزشک مراجعه کنید تا علل زمینه ای را رد کرده و سایر گزینه های درمانی را بررسی کنید.

دیدگاه های نوشته

5 پاسخ به “درمان زود انزالی : 13 روش خانگی برای درمان انزال زودرس”

  1. رضا عطار گفت:

    بسیار جامع بود ممنونم

    • تینا طب گفت:

      خیلی خوشحالیم که نظر مثبت شما را در مورد این مقاله دریافت کردیم. سپاسگزارم

  2. فیروز گفت:

    ممنون جوابمو گرفتم کسایی که زود انزالی دارند ربطه رو با فاصله چند روز یک بار انجام دهید اگر مشکل حل نشد به داروخانهای تینا مراجعه کن. نوشته های بالا رو خوب بخونید بسیار آموزنده ،ممنون ازدستور عمل هاتون،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...