0

علت اختلال نعوظ چیست؟ | آیا نوشیدن آب باعث بهبود عملکرد نعوظ میشود؟

تینا طب

نوشته شده توسط
آیا نوشیدن آب باعث بهبود عملکرد نعوظ می شود؟

22

مرداد


اختلال نعوظ ( ED ) می تواند در بسیاری از عوامل از جمله میزان هیدراتاسیون تأثیر بگذارد. کمبود آب بدن می تواند حجم خون را کاهش داده و بر خلق و خو تأثیر بگذارد ، بنابراین ممکن است فرد متوجه شود که نوشیدن آب می تواند به حفظ نعوظ کمک کند.
اختلال نعوظ یا ED زمانی است که مرد در دستیابی و یا حفظ نعوظ مشکل داشته باشد. تخمین زده می شود 30 میلیون مرد در بعضی مواقع دچار بیماری اختلال نعوظ ( ED ) هستند. طیف گسترده ای از عوامل می توانند بر ED اثر بگذارند.
در این مقاله ، ما به رابطه بین هیدراتاسیون و اختلال نعوظ ( ED ) و توانایی جنسی مردان می پردازیم ، چگونه می توانید بگویید که دچار کمبود آب بدن هستید و یا سایر عوامل بر عملکرد جنسی شما تاثیر میگذارند.


آیا کم آبی بدن با اختلال نعوظ ( ED ) مرتبط است؟

dehydration to ED - علت اختلال نعوظ چیست؟ | آیا نوشیدن آب باعث بهبود عملکرد نعوظ میشود؟


این امکان وجود دارد که سطح هیدراتاسیون یک فرد بر ED موقت تأثیر بگذارد. کمبود آب کافی بدن می تواند از نظر جسمی و روحی فرد را تحت تأثیر قرار دهد.

چندین عنصر برای دستیابی و حفظ نعوظ لازم است. خرابی در یک یا چند مرحله از این مراحل به این معنی است که او ممکن است نتواند به نعوظی برسد که برای رابطه جنسی محکم باشد. این فرآیند شامل موارد زیر است:

برانگیختگی جنسی یا پیامهایی که به مغز ارسال می شود و باعث تحریک جریان خون به آلت می شود افزایش جریان خون به دو اتاق در آلت تناسلی به نام corpus cavernosum که منجر به تورم آلت تناسلی و نعوظ شدن آلت می شود. وقتی مرد به انزال برسد ، خون اتاقها را ترک می کند و نعوظ از بین می رود

بیشتر بخوانید : نعوظ چیست و چگونه نعوظ رخ میدهد؟

هنگامی که یک مرد دچار کمبود آب بدن می شود ، به اندازه خون مناسب بدن ، به اندازه حجم خون در بدن خود آب ندارد. بنابراین ، رگهای خونی وی منقبض می شوند ، زیرا خون کافی برای تنش وجود ندارد. این امر جریان انتقال خون را به کلیه نقاط بدن از جمله آلت تناسلی مختل می کند.

تحقیقات اندکی بررسی کرده اند که آیا کم آبی بدن مستقیماً باعث اختلال در نعوظ می شود ، بنابراین مطالعات بیشتری لازم است.

وقتی فرد دچار کمبود آب بدن می شود مقادیر بیشتری از آنزیم آنژیوتانسین I را آزاد می کند که منجر به انسداد رگ های خونی می شود.

وجود آنژیوتانسین II ، که بدن از آنژیوتانسین I ایجاد می کند ، در مطالعات حیوانی با اختلال عملکرد جنسی همراه بوده است ، اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی این تأثیر بر انسان لازم است.

علاوه بر اثرات جسمی کم آبی که روی نعوظ آلت تناسلی تأثیر می گذارد ، خلق و خوی نیز با کم آبی بدن همراه است.

یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال 2011 نشان داد که کم آبی بدن با اختلال در حافظه ، تنش و اضطراب در مردان همراه است.

وضعیت روانی فرد می تواند تأثیر عمیقی بر توان جنسی واختلال نعوظ (ED) داشته باشد. طبق آکادمی پزشکان خانواده آمریکا ، استرس ، اضطراب ، افسردگی و عصبی بودن همه می توانند در ابتلا به بیماری اختلال نعوظ ( ED ) نقش داشته باشند. بنابراین ، ممکن است که تغییرات خلق و خوی مرتبط با کم آبی بدن منجر به اختلال نعوظ ( ED ) شود.

علائم کمبود آب بدن

مایعات موجود در بدن هر فرد ممکن است بسته به اندازه بدن ، سطح فعالیت بدنی و قرار گرفتن در معرض دمای گرم متفاوت باشد.

هنگامی که بدن فرد آب کافی نداشته باشد ، ممکن است علائمی را تجربه کند که شامل موارد زیر است:

  • ادرار تیره
  • دهان خشک
  • خستگی
  • سرگیجه
  • تشنگی

نوشیدن آب به میزان کافی می تواند به مردان در چند سطح از جمله عملکرد جنسی کمک کند. فرد باید به اندازه کافی آب بنوشد ، بنابراین ادرار آنها به رنگ روشن در می آید و احساس تشنگی نمی کنند.

اگر فرد هنگام شروع علائم کم آبی از آب یا مایعات دیگری بنوشید ، ممکن است به سمت کم آبی شدید پیش رود. این می تواند به یک مسئله اورژانسی پزشکی تبدیل شود.

علائم کم آبی شدید شامل موارد زیر است:

 گیجی
 احساس شدید تشنگی
 عدم تعریق حتی در آب و هوای گرم
 فشار خون پایین
 تولید کم و بدون ادرار
 ضربان قلب سریع

علت اختلال نعوظ

Causes of erectile dysfunction - علت اختلال نعوظ چیست؟ | آیا نوشیدن آب باعث بهبود عملکرد نعوظ میشود؟

یک مرد به دلایل مختلفی می تواند اختلال نعوظ ( ED ) را تجربه کند. مردان در هر سنی می توانند شرایط را تجربه کنند. در حالی که مردم پیر شدن با اختلال نعوظ ( ED ) را مرتبط می دانند ، لزوماً چنین نیست.

شرایط خاصی که بر جریان خون تأثیر می گذارد می تواند باعث اختلال در نعوظ ( ED ) شود ، از جمله:

 دیابت
 فشار خون بالا
 تاریخچه مصرف الکل و دخانیات
 تاریخچه آسیب های مغزی یا نخاع
 تاریخچه اشعه به بیضه ها
 اسکلروز چندگانه
 بیماری پارکینسون
 جراحی مثانه یا پروستات
 سکته

مصرف برخی داروهای خاص منجر به اختلالات نعوظ میشوند. اینها شامل داروهای ضد افسردگی ، داروهای کاهش دهنده فشار خون و داروهای ضد درد هستند.

علاوه بر این ، اختلالات سلامت روان ، اضطراب ، یا یک رابطه ناکارآمد با یک شریک زندگی ، همگی می توانند در مردان در ED نقش داشته باشند.

چشم انداز

اختلال نعوظ ( ED ) یک بیماری شایع و اغلب قابل درمان است که بر آقایان تأثیر می گذارد. اگرچه پزشکان مطالعات خاص پژوهشی در رابطه با چگونگی تأثیر کمبود آب بدن در اختلال نعوظ را انجام نداده اند ، مطالعات و دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند این ارتباط را ثابت کند.

با این حال ، کمبود آب بدن معمولاً یک وضعیت موقتی است و به طور معمول تنها عامل اصلی اختلال نعوظ در طولانی مدت نیست. اگر مردی به طور مداوم در ایجاد و یا حفظ نعوظ مشکل داشته باشد ، برای تشخیص باید با پزشک خود صحبت کند.

دیدگاه های نوشته

یک پاسخ به “علت اختلال نعوظ چیست؟ | آیا نوشیدن آب باعث بهبود عملکرد نعوظ میشود؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...