0

بی حسی آلت تناسلی مردان | چگونه حساسیت آلت تناسلی را افزایش دهیم؟

تینا طب

نوشته شده توسط
بی حسی آلت تناسلی مردان

23

خرداد

آلت تناسلی بی حس!؟ یاد بگیرید چگونه حساسیت آلت تناسلی را افزایش دهید

بی حسی آلت تناسلی مردان چیست؟

بی حسی آلت تناسلی یک بیماری شایع است که با کاهش یا عدم وجود کامل حساسیت آلت تناسلی مشخص می شود. هنگامی که آلت تناسلی شما لمس می شود، احساس کاملاً یکسان نیست – و در هنگام تحریک آنطور که باید پاسخ نمی دهد.

بدیهی است که بی حسی آلت تناسلی می تواند کمی آزاردهنده باشد. و اگر آن را بررسی نکنید، بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد. اما مطمئن باشید که راه های زیادی برای بازگرداندن حساسیت به جایی که اهمیت دارد وجود دارد.

آلت تناسلی پر از پایانه های عصبی است که به طور معمول به آن حساسیت می دهد. در حالی که شل است، پوست آلت تناسلی فقط به اندازه پوست سایر نقاط بدن شما حساس است. هنگام نعوظ، خونی که به آلت تناسلی سالم می‌رسد، آن را بسیار حساس‌تر می‌کند – و هر چه آلت تناسلی نعوظ بیشتری داشته باشد، حساس‌تر می‌شود.

آلت تناسلی بی‌حس می‌تواند زمانی رخ دهد که اعصاب یا جریان خون به آلت تناسلی آسیب دیده یا فشرده شود – یا زمانی که سیستم عصبی شما که آلت تناسلی را عصب‌بندی می‌کند، مختل می‌شود.

و در حالی که بی حسی آلت تناسلی می تواند کوتاه مدت باشد، می تواند مزمن نیز باشد. اگر آلت تناسلی شما فقط احساس می کند که برای مدتی “خواب” بوده است، یا اگر به تحریک پاسخ نمی دهد، دلایل ممکن است در سطح تستوسترون شما، شرایط سلامت روانی شما، یا کلا یک بیماری متفاوت باشد.

علائم بی حسی آلت تناسلی چیست؟

علامت اولیه بی حسی آلت تناسلی تقریباً همان چیزی است که انتظار دارید: آلت تناسلی شما بی حس می شود و نسبت به محرک های خارجی حساسیت کمتری دارد. اما هر مردی این را به گونه ای متفاوت احساس می کند. سوزن سوزن شدن، سوزش و احساس سوزن سوزن شدن و همچنین احساس سردی اندام تناسلی شایع هستند. همچنین ممکن است متوجه شوید که آلت تناسلی شما به رنگ آبی یا بنفش است.

نیازی نیست آلت تناسلی شما کاملا بی حس شود تا بی حسی آلت تناسلی را تجربه کنید. اگر مانند گذشته به تحریک پاسخ ندهید، ممکن است حساسیت آلت تناسلی را کاهش دهید، چیزی که گاهی با اختلال نعوظ همراه است.


چه چیزی باعث بی حسی آلت تناسلی می شود؟

انبوهی از علل بالقوه مختلف برای بی حسی آلت تناسلی وجود دارد – از دنیوی تا جدی تر. در اینجا ما برخی از رایج ترین آنها را معرفی خواهیم کرد – اما همیشه توصیه می کنیم که به پزشک مراجعه کنید تا دریابید که محتمل ترین علت برای مورد خاص شما کدام است.


آسیب و ناراحتی:

علل رایج بی حسی آلت تناسلی می تواند چیزهای ساده روزمره باشد. درست مانند گرفتن یک بازوی مرده اگر برای مدت طولانی به آن تکیه کنید، آلت تناسلی شما ممکن است بی حس شود اگر برای مدت طولانی در حالت ناراحتی بنشینید، اگر شلوارهای خیلی تنگ بپوشید، یا اگر در مسافت های طولانی دوچرخه سواری کنید. یک مطالعه نشان داد که بیست درصد از دوچرخه سواران پس از سواری از بی حسی آلت تناسلی رنج می برند.

هر یک از این موقعیت ها به اعصاب و رگ های خونی آلت تناسلی یا پرینه شما (فضای بین کیسه بیضه و مقعد) فشار وارد می کند. تغییر وضعیت، ایستادن، یا یافتن لباس زیر یا شلوار مناسب‌تر در بیشتر موارد احساس را به آن ناحیه باز می‌گرداند.

تستوسترون پایین:

تستوسترون هورمونی است که در بیضه ها تولید می شود و بر ظاهر، میل جنسی و سطح انرژی مرد تأثیر می گذارد. مسئول توده عضلانی، رشد مو و بلوغ اندام تناسلی مردانه است. سطوح پایین تستوسترون می تواند باعث اختلال نعوظ، کاهش میل جنسی و کاهش لذت در طول رابطه جنسی شود. در حالی که ممکن است بتوانید آن را بالا بیاورید، تستوسترون پایین ممکن است از احساس رابطه جنسی آنطور که باید جلوگیری کند.

با افزایش سن، پس از رسیدن به اوج بیست سالگی، سطح تستوسترون کاهش می یابد. این چیزی است که کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. اگر علت اختلال نعوظ خود را احساس می کنید، ممکن است به دلایل بیوشیمیایی مربوط باشد، مثلاً تستوسترون پایین، با پزشک عمومی خود صحبت کنید که ممکن است برخی از آزمایشات خون را انجام دهد.


نعوظ جزئی:

در حالی که بعید به نظر می رسد که احساس کنید آلت تناسلی شما کاملاً خواب است، کاهش حساسیت آلت تناسلی در مردانی که برای نعوظ کامل تلاش می کنند رایج است. آلت تناسلی در حالت نعوظ کامل بسیار حساس تر از زمانی است که فقط تا حدی نعوظ است. اگر احساس می کنید به اندازه گذشته حساس نیستید، ممکن است به این دلیل باشد که کاملا نعوظ ندارید. اگر این آشنا به نظر می رسد، ممکن است بخواهید در مورد اختلال نعوظ (ED) اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای مطالعه : بهترین روش درمانی برای اختلال نعوظ مردان


بیماری ها و عوارض جانبی:

مردان نیز به دلیل شرایط و بیماری های مهم تر دچار بی حسی آلت تناسلی می شوند. مشکلات عصبی می تواند ناشی از شرایطی مانند مولتیپل اسکلروزیس، دیابت یا سرطان پروستات باشد. در همین حال، گزارش شده است که تعدادی از داروهای ضد افسردگی از طریق اثر بر روی اعصاب محیطی، درجاتی از بی حسی دستگاه تناسلی را اعمال می کنند. اگر شک دارید، به پزشک خود مراجعه کنید.

چگونه می توانید حساسیت آلت تناسلی را دوباره افزایش دهید؟

اگر آلت تناسلی شما بی حس است، نگران نباشید. راه های زیادی برای درمان علائم وجود دارد. اگر بعد از دوچرخه‌سواری دچار بی‌حسی آلت تناسلی می‌شوید، یا به دلیل هر یک از آسیب‌های کوچک دیگری که می‌تواند در طبقه پایین رخ دهد، درمان فقط صبر کردن است. در این میان، شاید یک صندلی دوچرخه را که بالشتک‌تر و پهن‌تر است در دست بگیرید – و یا یک شلوار جین بپوشید که چندان تنگ نیست.

راههای طبیعی برای افزایش سطح تستوسترون چیست؟

برای آن دسته از شما که نگران علائم تستوسترون پایین هستید – خستگی، کاهش میل جنسی، اختلال نعوظ، و ریزش مو، در کنار کاهش حساسیت آلت تناسلی – تعدادی کار وجود دارد که می توانید برای بالا بردن سطح تستوسترون خود انجام دهید. .

مشخص شده است که ورزش – به ویژه وزنه برداری و تمرینات با شدت بالا – باعث افزایش تستوسترون می شود، به ویژه در مردان مسن در میان ما. در همین حال، یک رژیم غذایی متعادل شامل غذاهای کامل، پروتئین ها و کربوهیدرات ها و چربی های سالم می تواند تولید تستوسترون شما را بهینه کند. الکل و ماری جوانا می توانند اثر معکوس داشته باشند. اطمینان از داشتن ویتامین های کافی – به ویژه ویتامین D و روی، که هر دو در تولید تستوسترون بدن وجود دارند – نیز بسیار مهم است.

اگر احساس می‌کنید که نعوظ شما به اندازه گذشته حساس نیست، می‌توانید درمان‌های اثبات‌شده مانند ویاگرا، سیلدنافیل یا تادالافیل را نیز امتحان کنید تا به شما در حفظ نعوظ کامل کمک کنند.

خرید قرص تقویت نعوظ و افزایش تستوسترون مردان بیگ رایز

نکات کلیدی…

هیچ‌کس نمی‌خواهد آلت تناسلی بی‌حس داشته باشد – و زمانی که این اتفاق بیفتد لذت‌بخش نیست. با این حال، در اکثریت قریب به اتفاق موارد، به معنای پایان لذت جنسی شما نیست. بسیاری از مردان در طول زندگی خود از کاهش حساسیت آلت تناسلی رنج می برند و راه های زیادی برای بازگشت آن وجود دارد.

بهتر است با یک پزشک مشورت کنید، که به شما کمک می کند تا دلایل اصلی بی حسی آلت تناسلی خود را کشف کنید. اگر سطح پایین تستوسترون برای شما مشکل ایجاد می کند، تغییر سبک زندگی باعث تقویت آن می شود. در همین حال، سیلدنافیل و جایگزین های آن در مواردی که کاهش حساسیت در نتیجه نعوظ نسبی باشد یا علل زمینه ای مربوط به جریان خون باشد، کمک می کند.


سوالات متداول


اگر آلت تناسلی من بی حس شده باشد به چه معناست؟

بی حسی آلت تناسلی – از دست دادن یا فقدان حس در آلت تناسلی شما، حتی در صورت تحریک – می تواند برای مردان در هر مرحله از زندگی اتفاق بیفتد و معمولاً نشانه یک مشکل کوتاه مدت مانند آسیب یا ناراحتی است. با این حال، بی حسی آلت تناسلی نیز می تواند مزمن باشد و اغلب با سلامت روان ضعیف، دیابت یا سطوح پایین تستوسترون مرتبط است.

بیشتر بدانید : دیابت و عدم نعوظ


چگونه بفهمم که آلت تناسلی بی حسی دارم؟

اگر آلت تناسلی شما کمتر از قبل به تحریک پاسخ می دهد، احتمالاً نوعی بی حسی آلت تناسلی را تجربه می کنید. سایر علائم آلت بی‌حس می‌تواند شامل موارد زیر باشد: سوزن سوزن شدن، سوزش و سوزن سوزن شدن در آلت تناسلی، احساس سردی در آلت تناسلی و/یا بیضه‌ها، و آلت تناسلی شما به رنگ آبی یا ارغوانی.


چرا آلت تناسلی من بی حس شده است؟

عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث بی حسی یا بی حسی آلت تناسلی شما شود، اما شایع ترین علت آن آسیب یا ناراحتی است. سایر عوامل مؤثر می تواند شامل افسردگی (به دلیل عوارض جانبی برخی داروهای ضد افسردگی)، دیابت، سطح پایین تستوسترون یا سایر بیماری ها باشد. حتی ممکن است بی حسی آلت تناسلی را تجربه کنید زیرا برای نعوظ کامل تلاش می کنید (آلت های آلت تناسلی در هنگام نعوظ کامل حساس هستند).


چگونه بی حسی آلت تناسلی را درمان می کنید؟

اگر به دلیل تنگی لباس، آسیب یا ناراحتی آلت تناسلی خود را بی حس می کنید، پس درمان آن فقط صبر است. اگر احساس می کنید ممکن است سطح تستوسترون پایینی داشته باشید، ورزش بیشتر و خوردن یک رژیم غذایی متعادل سالم می تواند به افزایش سطح تستوسترون کمک کند. اگر در تلاش برای به دست آوردن و حفظ نعوظ هستید، داروهای اختلال نعوظ تجویز شده توسط پزشک ممکن است به بازگشت حساسیت آلت تناسلی کمک کند.

دیدگاه های نوشته

2 پاسخ به “بی حسی آلت تناسلی مردان | چگونه حساسیت آلت تناسلی را افزایش دهیم؟”

  1. محمد گفت:

    سلام وقت بخیر.راه درمان کوتاهی آلت تناسلی مردان بیزحمت توضیح دهید.چون آلت تناسلی بنده کوتاه است.درحالی که اندام درشت و هیکلی دارم،ازکوتاهی آلتم رنج می برم.لطفاراه درمانش راتوضیح دهید.متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابهی که شاید بخواهید مطالعه کنید...